Кабмін пропонує створити Фонд боротьби з COVID-19 на 97 мільярдів гривень: на що витратять гроші

Виділення коштів із Фонду уряд узгоджуватиме із комітетом Верховної Ради.

Кабмін пропонує створити Фонд боротьби з COVID-19 на 97 мільярдів гривень: на що витратять гроші

© УНІАН

Кабінет міністрів нині готує зміни до державного бюджету України на 2020 рік. Вони викликані карантином через активне поширення нового коронавірусу COVID-19. Зокрема, уряд пропонує створити Фонд боротьби з COVID-19 та його наслідками, на який планується виділити 97,1 млрд грн.

"На сьогоднішньому засіданні уряду ми ухвалили низку рішень для соціального захисту пенсіонерів та вразливих категорій населення. Це люди, які перебувають у зоні ризику та найбільше зараз потребують допомоги. Для повноцінного запуску цих ініціатив необхідно, щоби Верховна Рада підтримала проєкт змін до держбюджету, що його ми розробляли спільно з парламентським комітетом весь минулий тиждень. Важливою складовою нашого проєкту закону є створення Фонду боротьби з COVID-19 та його наслідками. Це дасть нам змогу ефективніше реагувати на всі виклики, що готує коронавірусна інфекція", - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Що буде фінансуватися з Фонду боротьби з COVID-19:

  • Підвищення виплат медичним та іншим працівникам, які залучені до боротьби з COVID-19.

  • Закупівля товарів, робіт і послуг для боротьби з коронавірусом, зокрема апаратів штучної вентиляції легень, медичних масок, антисептиків, тестів для виявлення коронавірусної інфекції.

  • Соціальна підтримка пенсіонерів.

  • Підтримка людей, які втратили роботу через карантинні заходи.

  • Поповнення резервного фонду державного бюджету.

  • Фінансування бюджетних програм, які були скорочені через пандемію.

Рішення про виділення коштів із Фонду боротьби з COVID-19 ухвалюватимуться Кабміном за погодженням із парламентським комітетом з питань бюджету.

© Урядовий портал

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.

Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie