Кабмін проголосував за посилення карантину в Україні: у МОЗ перелічили нові обмеження

Кабмін проголосував за посилення карантину в Україні: у МОЗ перелічили нові обмеження

Фото: Associated Press

Карантин в Україні діятиме до початку весни 2021 року.

В Україні від 8 до опівночі 25 січня триватиме так званий локдаун, який в уряді назвали "зимовими канікулами". Водночас, до кінця лютого в країні подовжено чинні обмеження "помаранчевої" зони, які діють щодня, і режим надзвичайної ситуації.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час засідання уряду 9 грудня.

"Ми пропонуємо подовжити карантинні обмеження на території України до 28 лютого 2021 року. Окрім того, обов’язково продовжити режим надзвичайної ситуації, яка діє, також до 28 лютого. Ті обмеження, які ми пропонуємо, відповідають сьогоднішнім обмеженням "помаранчевої" зони, які діють на території всієї країни", - заявив Степанов.

За словами очільника МОЗ, передусім пропонується подовжити роботу закладів громадського харчування до 23:00, але з забороною проведення розрахункових операцій після 22:00. Також пропонується обмежити діяльність:

  • закладів культури (проведення виставок, концертів, кіно);
  • розважальних закладів і будь-яких заходів (зокрема, дискотеки, нічні клуби, оренда під корпоративи);
  • навчальних закладів – школи та університети, за виключенням дитсадків;
  • всіх закладів розміщення, окрім готелів та закладів реабілітації;
  • спортзалів, фітнесцентрів, басейнів, окрім занять на вулиці та професійних команд;
  • закладів харчування, дозволяється робота на виніс або доставка.

Водночас у новорічну ніч проти 1 січня кафе і ресторанам дозволять працювати до 01:00. Також забороняється після 8 січня робота новорічних ярмарок. А новорічні ялинки на площах повинні бути без концертних майданчиків та розважальних зон.

Салони краси та перукарні можуть працювати лише за попереднім записом та без очікування відвідувачів усередині. Проводити спортивні заходи дозволено тільки професійним командам без глядачів. Забороняється будь-яка торгівля непродовольчими товарами (тільки доставка).

Державним та комунальним закладам освіти рекомендують перейти на дистанційний формат роботи, як і установам та організаціям, щоб розвантажити роботу офісів та приймання відвідувачів. Громадський транспорт продовжить роботу.

"Ми не пропонуємо зачиняти будь-який транспорт, але вважаємо, що якщо у нас є такий режим роботи, то всі ці заходи зроблять свою справу і ми зможемо зменшити кількість захворівших за ці 16 днів і піти з мінімальними цифрами", - додав Максим Степанов.

Посилення карантину після Нового року

Також на позачерговому засіданні уряду Кабмін підтримав рішення про введення жорсткого карантину після Нового року. Йдеться про період від 8 до опівночі 25 січня.

"Від кінця січня до початку лютого починається зростання кількості зростання захворівших на грип. Це теж респіраторне захворювання, яке має такі ж ускладнення у вигляді пневмонії. Для нас дуже важливо підійти з найменшими цифрами до початку зростання кількості хворих на грип. Тому ми пропонуємо зробити прогнозований жорсткий карантин, який буде тривати від 00:00 8 січня до 00:00 25 січня. Тобто на 16 днів", - сказав Максим Степанов.

Фото: Telegram/Денис Шмигаль

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль допустив можливість невідкладного посилення карантину в Україні. Це станеться у разі різкого зростання хворих на коронавірус.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація