Кабмін назвав імовірні дати запровадження локдауну в Україні - ЗМІ

Кабмін назвав імовірні дати запровадження локдауну в Україні - ЗМІ

Фото: УНІАН

Локдаун в Україні планують запровадити на початку 2021 року.

Локдаун в Україні, наімовірніше, введуть від 8 до 25 січня 2021 року. Ці дати визначив Кабінет міністрів України, але ще триває обговорення стосовно обмежень і точних дат.

Про це повідомляє "Лівий берег" з посиланням одного з членів Кабміну.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, яке є в розпорядженні видання, локдаун планують ввести після Нового року: від 8 до 25 січня.

"Триває обговорення. Рішення буде у другій половині дня", - сказав LB.ua один із членів Кабміну.

Крім того, цю інформацію підтвердив ще один член уряду. "Все правильно, дискусія відкрита. Сьогодні визначимося точно", - зазначив співрозмовник виданню.

Так, нібито, на час локдауну від 8 січня до 25 січня буде заборонено:

  • Відвідувати заклади освіти, виключення - садочки та спеціальні заклади.
  • Робота кафе, барів, ресторанів, дозволяється на виніс та доставка, робота закладів харчування в аеропортах. У готелях заборонено роботу ресторанів від 11:00 до 6:00 наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.
  • Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім купівлі товарів першої необхідності.
  • Приймання відвідувачів в закладах розважальної діяльності. Заборонена робота салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних.
  • Приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у зокрема виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.
  • Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших, у тому числі новорічних) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів
  • Діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.

Товари та послуги першої необхідності:

  • товари, які належать до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів
  • пальне
  • провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

Торговельна діяльність іншими групами товарів може здійснюватися зі здійсненням адресної доставки замовлень. Нібито громадським закладам подовжили час роботи на годину, і вони зможут працювати до 23:00, але розрахункові операції заборонено проводити після 22:00.

Рекомендується також від 11 січня до 21 січня встановити дистанційний режим роботи. У громадському транспорті, імовірно, подовжаться обмеження на кількість людей, які можуть перебувати в салоні.

Проєкт постанови Кабміну про локдаун в Україні / Фото: Лівий Берег

Також серед пропозицій, є варіант подовження нинішнього карантину до 28 лютого 2021 року. До слова, наразі в Україні у всі дні тижня діють обмеження "помаранчевої" зони карантину. Але додатково можуть заборонити роботу культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби, за їхньої наповненості понад 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння; релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння та на відкритому повітрі, де не може бути дотримано дистанції 1,5 метра.

Також йдеться про заборону роботи кінотеатрів, закладів культури та інших суб’єктів діяльності у сфері культури, де буде заповненість клієнтами понад 50% місць. А музеї, виставки, галереї мають організувати дотримання обмеженої кількості відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 10 кв. метрів приміщення.

Нагадаємо, карантин вихідного дня в Україні вирішили не подовжувати. Також влада ухвалила рішення не запроваджувати локдаун у грудні та на новорічні свята, проте пообіцяла зробити це на початку січня 2021 року. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов 9 грудня заявив, що початок локдауну буде не раніше 2 січня, але уряд досі працює над фінальною версією обмежень.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
43к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація