"Ізолювати" Новий рік від українців чи ні: що надумали у владі щодо локдауну і який бізнес вже ледь виживає

"Ізолювати" Новий рік від українців чи ні: що надумали у владі щодо локдауну і який бізнес вже ледь виживає

Фото: Associated Press

Перші, кого на лопатки покладе "новорічний" карантин, це "креативна індустрія" - ресторани, організатори святкувань, ведучі корпоративів і артисти.

В Україні сперечаються - впроваджувати повний локдаун чи ні. І якщо так - то коли. Сперечаються про це не тільки причетні до влади. Частина медиків вважає, що не варто тягнути до ситуації геть критичної. Чи не поспішати, і закрити країну на суворий карантин на новорічні свята.

Про це йдеться 29 листопада в сюжеті ТСН.Тижня.

В планах у влади - тотальний карантин на Новий Рік та Різдво.

"Ми готуємося до всіх можливих сценаріїв – зокрема, і до можливого введення карантину на зимові свята", - заявляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Схоже українці пережили весною. Це обмежений або скасований рух громадського транспорту. Всі заклади зачинені, крім продуктових крамниць, аптек та автозаправок. Жодного масового дозвілля. І от все це може повторитися знову. Бо зараз ситуація із захворюваністю на COVID-19 на межі катастрофи - рівень росте темпами, які наближаються до світових рекордів. Україна стабільно в світовій десятці країн з найшвидшим розповсюдженням хвороби.

Раніше в Офісі президента зауважували, що локдаун введуть, як тільки кількість хворих впродовж доби перевалить за 15 тисяч. Цього тижня таких вже більше 16. Втім, у Міністерстві охорони здоров'я нещодавно уточнили: самі вимагатимуть локдауну, якщо щодобово фіксуватимуть понад 30 тисяч хворих, бо лікарні встигли посилити свої антиковідні потужності.

Міністри заговорили один перед одним про те, що локдаун повинен бути. Інакше країна не "вирулить", лікарні "потонуть". Під прицілом заборони саме період зимових свят.

Так, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков певен, що жорсткий карантин треба вводити вже і негайно. Паралельно два тижні локдауну і саме на свята рекомендує міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Важливо, щоб про своє рішення влада уже повідомила людям, аби не застати їх зненацька заблокованими у готелях чи без змоги добратися домівок. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов запевнив, що розглядають різні варіанти.

Новорічний локдаун, або як влада планує не допустити третю хвилю коронавірусу

Новорічний локдаун, або як влада планує не допустити третю хвилю коронавірусу

Як врятувати Новий Рік?

Лише в межах Києва на 31 грудня уже заброньовано понад 80% апартаментів для святкування Нового року. Та якщо гримне локдаун, далі цих хат, схоже, подітися буде нікуди і нічим.

"В основному, всі корпоративи і всі свята проходять на вихідних. Зараз листопад. Минулого року вже були корпоративи в цей час. Зараз немає нічого", - каже рестораторка Олена Борисова.

Перші, кого на лопатки покладе "новорічний" карантин, це "креативна індустрія" - ресторани, організатори святкувань, ведучі корпоративів і артисти.

Хоча із закладами харчування це відбувається вже. Навіть без локдауну.

"У нас 63 ресторани. Частину ресторанів ми вже закрили. Ми спілкуємося з колегами. Всі будуть закривати ресторани. Те, що кажуть "працюйте на доставку чи на самовивіз" - нема такого поняття. Нема такої культури. Зараз повністю немає жодного корпоративну. І я знаю, в наших колег точно така ж ситуація", - каже рестораторка Олена Борисова.

Щось схоже й в артистів, в яких грудень - головний "хлібний" місяць.

"Концертів у нас нема і не передбачається. За цей час я зрозуміла – ми нікому не потрібні", - заявила співачка Оля Полякова.

Лише креативщики, щоб не потонути, придумали спосіб залишитися на плаву самим і паралельно розважити людей, коли ресторани, концертні майданчики чи робочі офіси зачинить на замок локдаун. Альтернатива, якою рятуються, - онлайн формат. Тобто корпоративи через Інтернет. Вони вже є і їх уже замовляють. Попит менший втричі від класичних минулорічних. Але це, кажуть, хоч якась панацея.

Тож наразі усі в очікуванні одного - буде локдаун, чи ні, з якими обмеженням, коли почнеться і скільки часу триватиме. Для багатьох - це питання не про зимові розваги, а про вижити - і фізично, і економічно.

"Якщо вже говорити, що наша держава не справляється, медицина не справляється, ми, звісно, за повний локдаун. Бо тоді у нас буде, принаймні, юридична площина, в якій ми можемо відстоювати наші права", - пояснює рестораторка Олена Борисова.

Тотального карантину не буде у найближчі два тижні. Про це у вечір суботи, 28 листопада, визначилися нардепи, глава Офісу президента та прем'єр на закритій зустріч щодо можливого локдауну. А от стосовно зимових свят - конкретики все ще жодної. Лише за два тижні до зимових святкувань урядовці мають ухвалити остаточне рішення - "ізолювати" Новий рік від українців, чи ні.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація