Івано-Франківські лікарні переповнені: хто лікуватиме хворих на коронавірус, яких з кожним днем більшає

Дата публікації
Перегляди
6965
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Івано-Франківські лікарні переповнені: хто лікуватиме хворих на коронавірус, яких з кожним днем більшає

Фото: УНІАН

Загалом п'ять лікарень припинили приймати хворих.

На Прикарпатті зупинили приймання хворих уже три лікарні. Там просто не вистачає робочих рук, бо кожен п'ятий недужий в області — медик, йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

Три лікарні, де досі приймали хворих з пневмоніями та коронавірусом, тепер для людей недоступні. Як виходитимуть із ситуації, хто лікуватиме хворих на коронавірус, яких в області уже понад пів тисячі?  

Ще дві лікарні призупинили приймання нових пацієнтів з пневмоніями та симптомами коронавірусу. Цього разу — обидві міські в Івано-Франківську.

У Центральній міській клінічній лікарні головною причиною називають переповненість. Під інфекційні там переобладнали чотири відділення. Кажуть, що всі 196 ліжок зараз там зайняті пацієнтами із пневмоніями. З них 105 мають позитивні швидкі тести, а 58 пацієнтам вже лабораторно встановили діагноз COVID-19.

До всього похворіли й медики — на лікарняних 23 медпрацівники. Щоправда, коронавірус діагностували тільки одному з них. А в першій міській лікарні головною причиною призупинення приймання нових хворих назвали нестачу медиків. Там на лікарняних 15 працівників.

Є такі медики, що готові працювати понаднормово. Але, за словами головного лікаря, цього не дозволяє чинне законодавство — так, щоб потім адміністрацію лікарні не оштрафували. У цій лікарні могли б прийняти до 130 хворих одночасно. Але на сьогодні там лікуються 78 пацієнтів із пневмоніями, підозрою на коронавірус та власне діагнозом COVID-19. Відтак, нових хворих вже четвертий день доправляють до інших лікарень

"Пацієнтів везли по маршруту до найближчих лікарень, які були визначені в першій лінії. Це обласна інфекційна. З районів найближчі заклади — Галицька і Калуська", — каже в.о. директора департаменту охорони здоров'я Ірина Кобельська.

Міські лікарні Івано-Франківська переповнені хворими, — кажуть медики. Зокрема й тому, що майже кожен третій пацієнт — не франківець, а саме мешканець з районів. Приймання нових хворих міські лікарні зупинили наразі до п'ятниці, 24 квітня.

Під вечір стало відомо, що коронавірус знову в одному з відділень Івано-Франківського міського перинатального центру. ПЛР-діагностика спершу виявила коронавірус у головної медсестри. А згодом швидкі тести дали позитивний результат ще у 8 працівників пологового. За словами міського голови, з пацієнтками хворі вже не контактують.

Кореспондентка ТСН Алла Пас

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
6965
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація