Івано-Франківськ збирається оскаржувати внесення до "червоної зони": місто вийшло на акцію протесту

Івано-Франківськ збирається оскаржувати внесення до "червоної зони": місто вийшло на акцію протесту

Фото: Associated Press

У самому Франківську режим "червоної зони" місцеві вирішили ігнорувати.

З Івано-Франківська виїхати залізницею від сьогодні неможливо. Обласний центр Прикарпаття потрапив до оновленого переліку "червоних карантинних зон". Сісти на потяг до Києва пасажири можуть тільки в сусідньому Галичі. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У самому Франківську режим "червоної зони" місцеві вирішили ігнорувати. Крамниці, спортклуби та кав'ярні там не зачиняли. Біля обласної адміністрації зібралося близько тисячі протестувальників - переважно це підприємці, які побоювалися, що посилення карантину змусить їх закрити торговельні точки. Із ними на протест вийшли батьки школярів, яким оголосили, що школи не відкриють, доки місто не вийде з "червоної зони".

В Івано-Франківську відбувся мітинг проти посилення карантину

В Івано-Франківську відбувся мітинг проти посилення карантину

Урешті, депутати пішли мітингувальникам на поступки і вирішили обмежитися лише двома новаціями. У громадський транспорт пасажирів пускатимуть за наявністю довідки з місця роботи. А в школах замість онлайн-навчання подовжать літні канікули. Місто готуватиме позов до Кабміну з вимогою скасувати постанову про режим "червоної зони". 

"Ми хочемо працювати. Бо наші працівники і так 2 місяці просиділи на карантині, витратили свої заощадження. Зараз, якщо знову закрити заклад, вони просто не матимуть за що прогодувати свої сім'ї", – каже місцевий ресторатор, який вийшов на протест.

"Нещодавно було ухвалення Конституційного суду, яке визнало деякі пункти постанови Кабміну такими, що суперечать Конституції України. Це дає нам підстави звернутися до суду щодо скасування рішення по червоній зоні", – заявив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Повʼязані теми:

Наступна публікація