Іспанія заявила про найжорсткіші заворушення від початку протестів проти "коронавірусного" карантину

Іспанія заявила про найжорсткіші заворушення від початку протестів проти "коронавірусного" карантину

Фото: Associated Press

У Барселоні демонстранти встановлювали барикади та жбурляли у поліцейських запалені фаєри.

У Барселоні у п'ятницю, 30 жовтня, відбулися сутички між поліцією та демонстрантами, невдоволеними суворими обмежуючими заходами, запровадженими в країні на тлі пандемії COVID-19.

Спочатку акція протесту на одній з центральних вулиць Барселони відбувалася мирно, у ній взяло участь близько 700 осіб.

Утім, згодом, за даними місцевої поліції, група агресивно налаштованих демонстрантів почала жбурляти каміння, елементи металевої огорожі, які були встановлені для захисту адмінбудівель, та запалені фаєри у поліцейських. У відповідь силовики застосовували проти найагресивніших протестувальників гумові кийки.

Після цього демонстранти розділилися на групи та розосередилися найближчими вулицями, де почали встановлювати барикади та підпалювати сміттєві контейнери.

За даними агенції AP, протести цієї п'ятниці були найбільш насильницькими в Іспанії від початку запровадження локдауну.

Водночас у п'ятницю в уряді Іспанії повідомили про рекордні для країни понад 25 тисяч нових хворих на коронавірус. Загальна кількість випадків зараження в країні від початку пандемії перевищила позначку в 1,1 мільйона осіб, загалом в країні померли майже 36 тисяч пацієнтів, в яких було підтверджено інфікування коронавірусом.

Напередодні, 29 жовтня, парламент Іспанії підтримав пропозицію уряду щодо продовження дії надзвичайного стану, спрямованого на боротьбу з поширенням коронавірусу, ще на шість місяців, до 9 травня 2021 року.

Надзвичайний стан наділяє уряд надзвичайними повноваженнями, включаючи можливість тимчасового обмеження основних свобод, гарантованих Конституцією Іспанії, таких як право на вільне пересування.

Нагадаємо, що страйки та мітинги через нові карантинні обмеження ширяться європейськими країнами.

Зокрема, минулого тижня в італійському Мілані мітингувальники кричали антиурядові заклики та кидали коктейлі Молотова у машини поліції. Як наслідок - одного поліцейського поранено, а 28 порушників заарештовано.

Європа знову стала світовим осередком пандемії: 500 тисяч нових випадків COVID-19 фіксують щодоби

Європа знову стала світовим осередком пандемії: 500 тисяч нових випадків COVID-19 фіксують щодоби

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація