Інфекціоністка розповіла, чому передавання коронавірусу важко зупинити

Інфекціоністка розповіла, чому передавання коронавірусу важко зупинити

Фото: Associated Press

Позиція ЮНІСЕф у тому, що потрібні суворіші карантинні заходи.

Важливо, аби контактні особи з інфікованими на коронавірус залишалися вдома, інакше передавання COVID-19 буде важко зупинити.

Про це інфекціоністка і медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова розповіла в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Якщо людина перебувала у контакті з хворим на коронавірус чи з тим, хто має підозру, треба залишатися вдома. Інакше цей ланцюг не можна буде розірвати, буде безперервне перезапускання. На жаль, багато тих, хто був у контакті, виходять на роботу, в магазини, без масок наближаються один до одного. Саме тому неважливо, чи це будній, чи вихідний, ті чи інші заходи, якщо люди будуть ходити без масок, наближатися один до одного, маючи симптоми, то все буде постійно продовжуватися", — заявила Булавінова. 

За її словами, позиція ЮНІСЕФ у тому, що потрібні суворіші карантинні заходи.

"Перша причина — розвантажити лікарні. Вільних кисневих точок залишається мало, а в деяких містах і немає. По-друге, протягом цього періоду (локдауну. — Ред) треба щось зробити, бо сам по собі локдаун просто все відтерміновує. Наприклад, підготувати кисень, який є дуже важливим, щоб пережити коронавірус", — наголосила Катерина Булавінова. 

Як ефективніше стримати COVID-19 - медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова

Як ефективніше стримати COVID-19 - медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова

Як повідомлялося, міністр культури Олександр Ткаченко пропонує запланувати двотижневий жорсткий карантин під час новорічних і різдвяних свят, а також відмовитись від масових заходів. Водночас уряд має допомогти всім, хто фінансово потерпає в умовах безробіття. 

Говорять про посилення обмежень на свята і в Офісі президента. Радник керівника ОП Тимофій Милованов каже, що різдвяні свята — гарна нагода посилити карантинні обмеження в Україні. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація