Інфекціоністка прогнозує, що кількість важких пацієнтів з коронавірусом збільшуватиметься

Інфекціоністка прогнозує, що кількість важких пацієнтів з коронавірусом збільшуватиметься

Фото: Associated Press

За добу шпиталізували 1668 пацієнтів з COVID-19.

Кількість важких пацієнтів збільшуватиметься ще, бо починається циркуляція грипу і важко відрізнити одне від іншого. 

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповіла інфекціоністка та медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова, коментуючи те, що за добу шпиталізували 1668 пацієнтів, - найбільше від початку пандемії.

"Будь-який пацієнт з високою температурою з різними симптомами видаватиметься або грипом, або коронавірусом, або грипом з коронавірусом. Через те, що місць у лікарнях небагато, госпіталізація повинна бути раціональною. Тому основним має бути рівень кисню в крові, якщо він у пацієнта 92, за українським протоколом, його повинні госпіталізувати, щоб отримувати кисневу підтримку", - наголосила вірусологиня. 

За її словами, місць із підведеним киснем не вистачає, але МОЗ планує купити концентратори, що допоможе дооснастити ліжка в медзакладах. 

Булавінова наголошує, що в Україні наразі не виконують протокол, який точно працює і допомагає, і додає, що деякі ліки використовують "як терапія відчаю". "Можна і плазму крові (тих, хто видужав, - Ред.) застосувати, але все експериментальне жодних гарантій не дає. Я б хотіла, аби виконувалося те, про що відомо - воно точно допомагає. Наприклад, якісна киснева терапія", - каже експертка. 

Катерина Булавінова: чи справді коронавірус мутує та як знизити ймовірність зараження

Катерина Булавінова: чи справді коронавірус мутує та як знизити ймовірність зараження

Як повідомлялося, очільник Кабінету Міністрів Денис Шмигаль пояснив необхідність карантину вихідного дня тим, що інакше вже до середини грудня в лікарнях можуть закінчитися місця для інфікованих коронавірусом. 

Нагадаємо, в Україні не зменшуєтьмся захворюваність на коронавірус. Наприклад,19 листопада зафіксували одразу два нових рекорди коронавірусу - 13 357 нових випадків та 257 смертей (усього — 10 369). За останню добу найбільшу кількість випадків зареєстровано у Києві - 1 348, у Дніпропетровській області - 1 128, Київській - 786, Запорізькій - 748 та Черкаській - 726 областях.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація