Інфекціоністка пояснила, чи безпечно вакцинувати дітей з симптоми коронавірусу

Інфекціоністка пояснила, чи безпечно вакцинувати дітей з симптоми коронавірусу

Фото: УНІАН

Важливо звести до мінімуму контакт дітей із літніми людьми.

Реакції у дитини, яка має симптоми COVID-19, на щеплення від КПК (кір, краснуха, паротит) можуть бути, але вони не матимуть жодного стосунку на перебіг коронавірусної хвороби. Тому вакцинувати дітей навіть під час пандемії безпечно.

Про це розповіла лікарка-інфекціоністка, медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова під час розмови з телеведучою "1+1" Марічкою Падалко.

За словами лікарки, зроблене щеплення дитині, навіть з симптомами коронавірусу, буде ефективним, оскільки імунна система може реагувати на це потрібним чином. Подальші реакції, які можуть проявитися, матимуть алергічний характер саме на вакцину або на віруси кору чи краснухи, але вони не вплинуть на перебіг коронавірусної хвороби.

"Що стосується, якщо на неї (дитину - ред.) хтось чхнув, а ви ще не знаєте про це. І в неї ще не вийшли симптоми назовні, або є, наприклад, не висока температура 37 і 2. Ви ведете її на щеплення від КПК. Нічого страшного не станеться.... І тому, якщо навіть дитина уже є в інкубаційному чи симптоматичному періоді COVID-19, це абсолютно не заважає ефективно відповісти на вакцину від КПК. І друге. Це точно не має жодного стосунку, які будуть реакції на цю вакцину. Бо реакції на неї пов'язані саме з цією вакциною, а не з інкубаційним періодом іншої хвороби. Наприклад, якщо це реакція на вакцину КПК, то це буде або алергічна реакція, або на самі віруси краснухи, кору і . Тому увесь світ робить таким чином щеплення і думаю, ми маємо робити, як увесь цивілізований світ, щоб наші діти не мали ризику загинути від небезпечних хвороб (ред.)", - пояснила Катерина Булавінова.

Крім того, вона зазначила, що діти не є групою ризику для зараження, але вони можуть переносити вірус і передати його старшим членам родини. 

"Дійсно, діти не є групою ризику по COVID-19 і ми не очікуємо, що хтось загине від коронавірусу. Хоча це можливо і такі ситуації є. Але серед дітей вони не великі за математичними мірками. Але, чого ми точно не хочемо, і чому ми усілями методами намагаємося захистити дитину від COVID-19, оскільки в Україні все ж соціальна норма така, що часто ці діти живуть з бабусями і дідусями, і це більше, аніж в інших країнах. У нас є проживання великої сім'ї усієї разом. І дитина, наприклад, може це (коронавірус - ред.) легко принести і в дитини буде просто нежить чи кашель, а наші бабусі та дідусі  дуже люблять своїх онуків і їх дуже складно відучити від звички їх обіймати. Тому це може бути безпечно для дитини, але небезпечно для бабусь та дідусів, які живуть з ними", - додала лікарка.

Нагадаємо, раніше у ВООЗ попередили, що у світі може виникнути новий спалах поширення інфекційних захворювань через припинення вакцинації населення у зв'язку з пандемією нового типу коронавірусу COVID-19. Зокрема, людству загрожує кір або поліомієліт.  

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація