Імунітет від коронавірусу може бути не таким швидкоплинним, як вважали раніше - масштабне дослідження

Імунітет від коронавірусу може бути не таким швидкоплинним, як вважали раніше - масштабне дослідження

Фото: Flickr / National Institute of Allergy and Infectious Diseases

На сьогодні це наймасштабніша робота щодо реакції імунної системи на коронавірус.

Антитіла до COVID-19 зберігаються в організмі людини щонайменше впродовж чотирьох місяців після встановлення діагнозу, та не зникають так швидко, як припускали раніше. 

До такого висновку дійшли експерти DeCODE Genetics з Рейк'явіку, які дослідили результати тестів понад 30 тисяч пацієнтів в Ісландії, повідомляє CNBC.

На сьогодні це наймасштабніша робота щодо реакції імунної системи на вірус SARS-CoV-2, а також "гарна новина для тих, хто працює над розробкою вакцини".

За словами незалежних експертів із Гарвардського університету та Національного інституту охорони здоров'я США, якщо вакцина може стимулювати вироблення стійких антитіл так, як це робить природна інфекція, то результати дослідження дають надію на те, що "імунітет до цього непередбачуваного і дуже заразного вірусу може не бути швидкоплинним".

Це дослідження у вівторок, 1 вересня, оприлюднили у The New England Journal of Medicine. DeCODE Genetics, яка є його автором, вважається дочірньою компанією американського біотехнологічного підриємства Amgen з кількома лікарнями, університетами та представниками охорони здоров'я в Ісландії.

Раніше дослідники припускали, що антитіла до COVID-19 швидко зникають, а дехто із пацієнтів, переважно із легким чи безсимптомним перебігом захворювання, взагалі їх не виробляє.

Так, автори невеликого дослідження в китайському районі Ваньчжоу порівняли 37 безсимптомних хворих із такою ж кількістю людей із проявленими симптомами. Вони виявили, що перші нібито реагують на вірус слабше, ніж ті, у кого симптоми з'являються. 

А ось за висновками Національної служби охорони здоров'я Британії, яка збирає плазму крові видужалих пацієнтів, чоловіки виробляють більше антитіл до нового коронавірусу, ніж жінки.

Водночас у квітні у Всесвітній організації охорони здоров'я заявляли, що не мають доказів на користь того, що наявність в організмі людини антитіл до COVID-19 свідчить про імунітет до нової недуги. 

Як довго зберігається імунітет до коронавірусу - вчені оприлюднили нові дослідження

Як довго зберігається імунітет до коронавірусу - вчені оприлюднили нові дослідження

Повʼязані теми:

Наступна публікація