Імунітет до коронавірусу може зберігатися до восьми місяців - нове дослідження австралійських вчених
Вчені виявили у крові людей, які перехворіли, клітину пам'яті.

Імунітет до коронавірусу може зберігатися до восьми місяців після зараження, що дає надію на довгостроковий захист при вакцинації.
Таких висновків дійшли австралійські вчені з кафедри імунології та патології Університету Монаша, повідомляє телеканал Nine News.
Зазначається, що під час дослідження фахівцями була виявлена В-клітина пам'яті, яка "запам'ятовує" вірус і запускає вироблення захисних антитіл при зараженні знову. Таким чином, були протестовані 25 пацієнтів з COVID-19, у яких взяли зразки крові після зараження від четвертого по 242-й день. Вчені виявили, що кількість антитіл починає знижуватися через 20 днів після зараження, проте В-клітини пам'яті присутні протягом восьми місяців.
За словами фахівців, результати цього дослідження - це переконливий доказ того, що вакцина від COVID-19 буде працювати тривалий час. "Ці результати однозначно показують, що пацієнти, інфіковані вірусом COVID-19, дійсно зберігають імунітет проти нього", - зазначив керівник дослідження Менно ван Зельм.
Варто зазначити, що дослідження провели через кілька днів після того, як компанія Pfizer оголосила, що їхня вакцина виявилася ефективною на 95% у боротьбі з коронавірусом. Модерна також заявила, що їхня вакцина ефективна на 94,5%.
Відео У Європі та Сполучених Штатах перша вакцина від коронавірусу може з'явитись вже до кінця цього року
Розробники американська компанія Phizer та німецька BioNtex сьогодні звернулися за такою ліцензією. Вони запевняють: ефективність щеплення складає 95%. Тож американці та європейці вже готуються до вакцинації. Детальніше про ситуацію з коронавірусом у світі, дивіться у нашому сюжеті. Повні випуски дивіться на 1+1 video
