Імунітет після коронавірусу: скільки він тримається та як часто люди хворіють вдруге

Імунітет після коронавірусу: скільки він тримається та як часто люди хворіють вдруге

Фото: Associated Press

Інфекціоніст Євген Дубровський розповів, що у людей активно формується імунітет до коронавірусу, тож здолати хворобу цілком реально.

Відомий київський лікар-інфекціоніст Євген Дубровський розповів, що у людей, які перехворіли на коронавірус, формуються два типи імунітету: антитіла і клітинний імунітет. Обидва імунітети він дослідив, провівши дослідження у серед пацієнтів, які одужали від COVID-19.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

За словами Євгена Дубровського, серед контрольної групи, яку він досліджував, (40 осіб, які перехворіли ще в квітні) у 2/3 антитіла до COVID-19 тримаються на високому рівні та знижуються дуже повільно. З моменту їхнього одужання пройшло 240-260 днів. У 1/3 перехворілих антитіла суттєво знизились, а у деяких зовсім вже зникли. Серед обстежуваних повторно не захворіли за ці 8 місяців 39 чоловік, хоча вони ведуть звичайний активний образ життя. Серед цих сорока пацієнтів повторно захворів лише один - у нього був майже безсимптомний перебіг.

"Вчені стверджують, що головним противірусним захистом є клітинний імунітет. Він дієвий та більш довготривалий. Гуморальний (антитіла) – відіграє другорядну роль. З цим не посперечаєшся. Прикладів по аналогії з іншими інфекційними захворюваннями достатньо. Коронавірус не є виключенням. Проте цінність інформації про антитіла до ковіду важко переоцінити. Визначити специфічний клітинний імунітет дуже дорого та в наших реаліях неможливо. Треба наукова дослідницька лабораторія. На широкому потоці такі аналізи не роблять. Маємо здатність оцінити реакцію імунної системи населення на ковід. Якщо людина відповіла на інфікування виробленням антитіл, можна зробити цілком справедливе припущення, що з клітинним імунітетом теж все гаразд", - розповідає інфекціоніст.

Він додає, що хоча гуморальний захист і не є головним, в комплексі з клітинним, це набагато краща комбінація. Організм захищається з усіх боків.

"На жаль, повторні випадки трапляються. Але вони поодинокі. Менше 1% від числа тих, хто перехворів. Чому такі люди захворіли повторно? З найбільшою вірогідністю тому, що є деякі індивідуальні особливості імунної системи, які не формують клітини пам’яті. З захворюванням імунітет справляється, але від повторного зараження щось зробити не вміє. Проте є і інші гіпотези – про занадто сильний неспецифічний імунітет, який знешкоджує вірус ще до включення другої ланки імунітету. Є припущення про мутації вірусу. І не відкидаймо можливість лабораторних та діагностичних помилок при виставленні діагнозу", - говорить Дубровський.

Лікар запевняє, що медицина має приємні новини, адже імунітет на коронавірус працює, а отже людство з хворобою впорається.

"Більшість одужує без тяжкого перебігу. І навіть ті, хто потребував серйозної медичної допомоги, на рівні з іншими тримаються від повторних заражень силами власного імунітету. Тому бережіть та зміцнюйте свою імунну систему: підтримуйте здоровий спосіб життя, вчасно лікуйте серйозні хвороби та не піддавайтесь на паніку й стресові фактори", - радить інфекціоніст.

Нагадаємо, що коронавірус часто має легкий перебіг, багато симптомів COVID-19 людина може навіть не помітити. За словами інфекціоніста Євгена Дубровського, щоб дізнатись, чи хворів, чи ні – достатньо здати тест на виявлення антитіл класу G. 

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація