І негативний ПЛР-тест, і самоізоляція: у Хорватії посилили правила в'їзду для українців

І негативний ПЛР-тест, і самоізоляція: у Хорватії посилили правила в'їзду для українців

Фото: Associated Press

Нові правила в'їзду до Хорватії діятимуть до 31 січня 2021 року.

У Хорватії оновили карантинні обмеження, пов'язані із перетином кордону для іноземців з країн, де поширюється нова мутація коронавірусу. Посилені обмеження стосуються й українців, хоч офіційно новий штам коронавірусу і не підтверджено на території України.

Про це повідомили в посольстві України в Хорватії.

Так, за новими правилами від 14 до 31 січня, під час в’їзду до Хорватії іноземці повинні надати негативний результат ПЛР-тесту (дійсний 48 годин). Також ці особи мають пройти 14-денну самоізоляцію, яку можна зменшити до 7 днів. Але для цього треба додатково здати ПЛР-тест за власний кошт в Хорватії.

Українці можуть в’їхати до Хорватії без негативного результату ПЛР-тесту, якщо прямують з невідкладних особистих причин (похорон, лікування). Але такі громадяни повинні покинути сусідню країну протягом 12 годин з моменту в’їзду.

Також звільняються від ПЛР-тесту українці, котрі прямують для волонтерства на територіях, які постраждали від землетрусу. Втім, попередньо треба отримати в Штабі цивільного захисту Хорватії відповідний дозвіл.

За таких підстав українці можуть в’їжджати до Хорватії:

  • Медичні працівники, дослідники у галузі охорони здоров’я, працівники по догляду за людьми похилого віку.
  • Прикордонники.
  • Працівники у транспортній галузі.
  • Дипломати, співробітники міжнародних організацій, військові, працівники поліції, працівники в гуманітарній сфері та особи цивільного захисту при виконанні своїх службових обов'язків.
  • Особи, які подорожують транзитом.
  • Особи, які подорожують з метою навчання.
  • Моряки.
  • Особи, які подорожують з невідкладних особистих / сімейних причин (похорон родича, прийом у лікаря), ділових причин (наявність запрошення від приймаючої сторони) чи мають інші економічні інтереси.

Зазначається, що подорожувати до Хорватії українці наразі через пандемію не можуть. Ті, хто їдуть транзитом, повинні покинути територію протягом 12 годин з моменту в’їзду. Інші умови в’їзду для громадян України до сусідньої країни на час карантину залишаються без змін. 

Виняток - українці з дійсною посвідкою на проживання в країнах ЄС з негативним результатом ПЛР-тесту (зроблений за 48 годин), або з обов’язковою самоізоляцією до здавання відповідного ПЛР-тесту в Хорватії та отримання негативного результату. 

Як повідомлялося, уряд Бельгії ухвалив рішення про подовження запроваджених для боротьби з пандемією COVID-19 карантинних обмежень до 1 березня. 

Дмитро Кулеба про ситуацію на українських кордонах

Дмитро Кулеба про ситуацію на українських кордонах

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
653
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація