Хворі на коронавірус українські моряки застрягли на кораблі біля Малайзії: деталі інциденту

Хворі на коронавірус українські моряки застрягли на кораблі біля Малайзії: деталі інциденту

Ілюстрація / Фото: Associated Press

Один з українців лікувався десять днів, але покращень немає.

Двоє українських моряків з судна "SFL Kate" захворіли на коронавірус і перебувають на кораблі поблизу Малайзії. Один із українців заявив, що екіпаж судна тривалий час залишається без допомоги, яку обіцяла влада Малайзії. МВС вже втрутилася в інцидент і наразі ведуться перемовини щодо надання медичної допомоги хворим.

Про це повідомляє "Радіо Свобода" і написав у Twitter речник МЗС України Олег Ніколенко.

Так, за словами старшого механіка Валерія Григор'єва, симптоми коронавірусу у нього почали проявлятися в ніч проти 2 січня. За п’ять днів на кораблі було вже вісім хворих, з них п'ятеро — з температурою та поганим самопочуттям.

Після цього судно кинуло якір у Малайзії. Місцеві медики підтвердили, що у 8 членів екіпажу коронавірус. Чоловік припускає, що, ймовірно, на судно інфекція потрапила, коли 25 грудня на корабель вантажили вугілля в Індонезії. Разом із членами екіпажу працювало двоє сторонніх інженерів.

Українець каже, що лікувався 10 днів антибіотиками, але покращень немає. У нього нині температура, слабкість, потовиділення.

"Влада Малайзії не хоче цього, вони всіма правдами і неправдами затягують це. Ми мали вже чотири чи п'ять обіцянок, що от-от сьогодні прийде лоцманський катер, нас заберуть. Потім скасовується. Потім кажуть, що знову прийде, і знову скасовується", — заявив українець.

Реакція МЗС

Прессекретар МЗС України заявив, що посольство перебуває на зв'язку з українськими моряками. Наразі дипломати працюють над тим, щоб хворим надали необхідну медичну допомогу.

"У взаємодії із судновласником в терміновому порядку опрацьовується можливість відвідання корабля лікарем для надання невідкладної медичної допомоги", — йдеться в повідомленні Олега Ніколенка. 

Нагадаємо:

  • У Японії помер ще один пасажир охопленого коронавірусом круїзного лайнера Diamond Princess
  • Українка, яка заразилась коронавірусом на круїзному лайнері Diamond Princess, одужала 
  • Із лайнера Diamond Princess, який був на карантині через коронавірус, евакуювали всіх пасажирів і членів екіпажу

Повʼязані теми:

Наступна публікація