Понад 80% заражених COVID-19 в Україні - старші 50 років.
В Україні заразитися новим типом коронавірусу COVID-19, у першу чергу, ризикують люди із важкими хронічними захворюваннями.
Про це в ефірі ТСН.Тижня сказала заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.
"Насправді, вірус дуже змінюється, він дуже вірулентний. Статистика сьогодні в Україні така, що в нас хворіють не лише люди похилого віку, як це було на початках, зокрема в Італії", - зазначила Микичак.
За словами посадовиці, в Україні близько 70% людей, які померли внаслідок коронавірусної хвороби, страждали хронічними захворюваннями, а зокрема захворюваннями серцево-судинної системи.
"Близько 25% мали також цукровий діабет. Близько 22% мали хронічні захворювання легень. А загалом десь близько 27-29% пацієнтів, яких, на жаль, ми втратили, мали поєднані хронічні захворювання, - додала Микичак. - Тобто ми чітко відстежуємо, що люди, які мають важкі хронічні захворювання, вони перебувають у значно більшій зоні ризику".
Заступниця міністра охорони здоров'я додала, що в Україні серед захворілих понад 80% - є особи, старші 50 років.
Також у МОЗ розповіли, що вартість лікування від коронавірусної інфекції в лікарнях України варіюється від 300 до 10 тисяч гривень за пацієнта на добу.
Як повідомлялося, через п'ять-десять днів в Україні може статися сплеск зростання кількості інфікувань новим коронавірусом COVID-19. Це станеться через те, що чимало українців знехтували карантином і пішли до церков на Великдень. Відповідно через цю ситуацію може бути подовжений карантин.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!