"Хочуть ходити і хворіти - нехай": Лукашенко звинуватив мітингувальників у поширенні коронавірусу

"Хочуть ходити і хворіти - нехай": Лукашенко звинуватив мітингувальників у поширенні коронавірусу

Фото: Associated Press

Президент порадив білорусам "як мінімум зробити щеплення від грипу".

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що висока захворюваність на COVID-19 у Мінську пов'язана із недільними протестами у столиці. 

Про це він заявив під час наради із представниками системи охорони здоров'я, повідомляє TUT.by.

"Тут немає жодної політики. Хочуть ходити і хворіти - нехай хворіють. Там же гроші на Заході обіцяють великі. Начебто 53 мільйони обіцяли видати - три мільйони на кишенькові витрати і 50 на лікування від COVID. Де ці гроші?" - висловився голова держави.

За його словами, захворюваність у Мінську вища, ніж в інших регіонах країни. Водночас він наголосив, що "залишатися здоровим і не допускати хвороби - це не проблема лікарів і не їхній головний біль".

"Найголовніше в боротьбі з будь-якою хворобою - берегти себе і своїх рідних. Якщо ми не будемо цим займатися самі, жодні лікарі нас не врятують і не вилікують. Те, що відбувається зараз, припустимо, на вулицях Мінська у вихідні, - зрозуміло, які будуть наслідки", - сказав Лукашенко.

Він додав, що білорусам потрібно "вчитися слухати лікарів" та "суворо дотримуватися рекомендацій".

"Як мінімум зробіть щеплення від грипу, якщо ви вважаєте це за потрібне, і дотримуйтесь правил гігієни", - поради білоруський президент.

Від початку пандемії у Білорусі нову коронавірусну інфекцію "підхопили" 81,5 тис. людей. З них 874 пацієнти померли від ускладнень захворювання, тоді як ще понад 75,6 тис. - вилікувалися.

Цього тижня у МОЗ країни повідомили про початок другої хвилі пандемії COVID-19. 

У Білорусі затримали понад три сотні людей після маршу на підтримку політв'язнів

У Білорусі затримали понад три сотні людей після маршу на підтримку політв'язнів

Повʼязані теми:

Наступна публікація