Хитрощі підприємців та облави поліції: як у великих містах України виконують карантин вихідного дня

Хитрощі підприємців та облави поліції: як у великих містах України виконують карантин вихідного дня

Фото: Associated Press

У всій країні, за ідеєю урядовців, не має працювати нічого, крім продуктових магазинів, аптек та заправок.

У суботу, 14 листопада, від опівночі в Україні почав діяти карантин вихідного дня. У всій країні, за ідеєю урядовців, не має працювати нічого, крім продуктових магазинів, аптек та заправок. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, ця постанова має силу закону.

Як карантин виконують місцева влада і підприємці у великих містах - в сюжеті ТСН.19:30.

Львів

У Львові карантин вихідного дня дуже ситуативний. Напередодні міська рада оголосила суботу і неділю робочими днями. І вже вранці всі підприємці у доброму настрої вийшли на роботу. Але тут з перевірками з'явилися правоохоронці. Поліції у місті багато. За день вони склали 50 протоколів за порушення правил карантину та закрили 250 закладів.

Ближче до вечора більшість закладів харчування почали працювати лише на виніс або обслуговувати клієнтів на літніх майданчиках. Люди юрбилися біля закладів, біля лавок і фонтанів. І підприємці, і відвідувачі обурювались ситуацією. Підприємці кажуть, що порушено їхнє право на працю, відвідувачі ж не хочуть мерзнути, а з комфортом споживати їжу і напої.

Справжня облава поліції була на непродовольчі ринки. Кілька з них закрилися одразу після спілкування з поліцією. Один з ринків працював, бо адміністрація оголосила такі собі санітарні дні. Підприємці вийшли на роботу аби прибрати, провести дезинфекцію і утеплитися на зиму. Але насправді торгівля там велася.

Хитрують і великі магазини побутової техніки. Кажуть, що лише видають інтернет-замовлення, але насправді це не так. Якщо комусь треба, пускають у зал, щоб покупець роздивився і вибрав товар.

Не порушили постанову уряду львівські театри, музеї, і кінотеатри. Вони перенесли вистави та сеанси на інші дні.

Харків

Якщо ще навесні та влітку Харківська мерія до останнього пручалася жорсткому карантину, то на локдаун вихідного дня згодилася майже одразу. Тим не менш, підприємці, зокрема ресторатори, протягом тижня двічі виходили на масштабні протести. Вони вимагали скасувати обмеження. Мовляв, їхній бізнес просто не переживе цих нововведень. Але марно - місцева влада своє рішення про локдаун вихідного дня не змінила.

Нові обмеження деякі заклади харчування у центрі міста зрозуміли по-своєму. Приміром, в приміщенні прибрали столики та стільці. Але людей усередину пускали, навіть якщо вони не дотримувались безпечної дистанції.

Інші ж підприємці побоюються штрафів, а тому дійсно працюють лише на виніс. В одному з таких ресторанів далі двері не пускають. На вході стоїть столик, де можна взяти маску та продезинфікувати руки.

Магазини з одягом були зачинені. У деяких крамницях усередині були продавчині, хоча двері були закриті, а на них висіло оголошення – "Працюємо в режимі виставкового залу з доставкою додому".

Після вихідних в школу на навчання виходять середні та старші класи. До цього діти вчилися лише дистанційно.

Карантин вихідного дня: чи дотрималися заборон українці

Карантин вихідного дня: чи дотрималися заборон українці

Одеса

У середмісті Одеси більшість підприємців не збираються виконувати постанову Кабміну. Вони спантеличені абсолютно протилежні заяви міської та обласної влади. На одному з ют'юб-каналів міської ради з’явилося повідомлення комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, мовляв, вони не ухвалювали рішень щодо запровадження суботніх та недільних обмежень.

Але одразу після заяви міської влади про те, що обмежень немає бути, виконуючий обов’язки голови Одеської облдержадміністрації В’ячеслав Овечкін наголосив, що Одеса, як і решта українських міст, має дотримуватися карантину вихідного дня.

Тож одеські підприємці визначалися до останнього. Зокрема, продавці крамниць розповіли ТСН, що прийшли зранку на роботу аби подивитися, чи працюють магазини поруч і вирішити чи відкриватися й собі. Але чим ближче до центру міста та туристичних маршрутів, то більше й порушників: працюють кав’ярні, ресторани, сувенірні та квіткові магазини, крамниці одягу та електроніки.

Відкрилися крамниці і в торговельних центрах. А деякі підприємці працюють, так би мовити, під прикриттям – або на дверях висять оголошення про переоблік, або про те, що покупці можуть забрати товари, які замовили через Інтернет.

Перукарні та спортивні зали були зачинені.

Київ

Вночі більшість нічних закладів, навіть ті, які раніше порушували карантин, сьогодні були зачинені. Знайшлись і ті, хто заборону вирішив проігнорувати або ж щось приховати. Наприклад, на Хрещатику у багатьох закладах повимикали світло, на дверях залишили табличку "зачинено". Втім, забули вимкнути гучну музику. Всередині можна було побачити десятки відвідувачів з напоями і кальянами.

А поруч з одним з найелітніших закладів столиці на березі Дніпра був аншлаг дорогих автомобілів і їхніх власників. Центральний вхід був зачинений, а всі гості заходили через службовий. ТСН туди не впустили, бо, як виявилось, вхід тільки VIP-персонам за попередньо складеними списками. А телефоном о першій ночі сказали, що заклад зачинений.

Вдень карантин вихідного дня у столиці було дуже відчутно. Фітнес-центри та розважальні заклади були зачинені. Торговельні центри зачинялись по різному - одні повністю, інші частково: тобто зайти у середину можна було, але хіба щоб забрати замовлення, яке купували онлайн і те хіба в магазинах техніки. Власне, за такою схемою працювала і мережа гіпермаркетів, яка напередодні наробила багато галасу через небажання зачинятись. І таки зачинились, а усі замовлення видавали на вході.

Щодо закладів харчування, то ті, що не зачинились, працювали на винос або ж на службах доставки. Поруч з ресторанами швидкого харчування були довжелезні черги автомобілів. Втім, винятки траплялись і тут - декілька ресторанів одного власника працювали у звичному режимі.

Нехтували посиленням обмежень і непродовольчі ринки. Роботу і тих, і інших часто з перепалками припиняла поліція, яка сьогодні посилено чергувала містом.

І все ж порушення, які сьогодні фіксували у Києві, радше винятки, бо більшість закладів намагаються дотримуватись карантину. І люди, здається, спокійно поставилися до нового режиму.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація