Харківська область - в антилідерах по коронавірусу: що пообіцяв Степанов харків'янам та іншим українцям

Харківська область - в антилідерах по коронавірусу: що пообіцяв Степанов харків'янам та іншим українцям

фото умовне / Фото: unsplash.com

Зо два тижні тому чотирьох пацієнтів довелося відправити до звичайних палат, бо у відділенні для них ліжок не знайшлося.

В Україні за добу одразу три коронавірусні антирекорди. На COVID-19 захворіли 2 134 особи. Шпиталізовано понад 400 хворих і померли 40 осіб. Майже тиждень поспіль у трійці антилідерів - Харківщина. Тож у четвер, 20 серпня, стан справ перевіряти туди приїхав особисто міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вранці до інфекційної лікарні медичні машини їхали одна за одною. Вже другий тиждень поспіль Харківщина - у лідерах серед захворюваності на коронавірус. 20 серпня – 241 інфікований, а п'ятеро людей померли від недуги. Нині тут майже 250 інфікованих. Сорок людей перевели до спеціального корпусу в дитячій інфекційці, бо в дорослій вже не вистачає кисневих трас. Реанімація забита, там 12 тяжких пацієнтів. І вільних місць більше нема.

Зо два тижні тому чотирьох пацієнтів довелося відправити до звичайних палат, бо у відділенні для них ліжок просто не знайшлося.

"Єдиною можливістю порятунку життя пацієнтів, які страждали через прогресування дихальної недостатності, було під'єднання їх до апаратів неінвазійної вентиляції у звичайних палатах", - каже консультант реанімаційного відділення обласної інфекційної лікарні Володимир Корсунов.

Тож обласна влада взялася облаштовувати нову реанімацію на два десятки ліжок. 7 мільйонів гривень на це піде із державного бюджету.

"Ми будемо надалі вже приймати на себе більше тяжких хворих, яким необхідні апарати штучної вентиляції легень", - зазначив головний лікар обласної інфекційної лікарні Павло Нартов.

Україна за добу встановила три нових антирекорди коронавірусу

Україна за добу встановила три нових антирекорди коронавірусу

Міністру охорони здоров'я Максиму Степанову показували, як це все буде виглядати. Поки на папері. Поки робитимуть реанімацію, пацієнтів вирішили класти у спеціальні бокси.

Українські лабораторії нарощують потужності, запевняє Степанов. Якщо в квітні робили 200 тестів, то зараз - понад 20 тисяч. Ще одна проблема - швидкість отримання результатів тесту.

"Особливо у деяких великих містах у нас виникає ситуація, коли тестують людину і декілька днів вона може очікувати. Я дійсно хочу дійти до ситуації, коли у нас день в день буде робитися підтвердження", - заявив очільник МОЗ.

А от чи почалася вже в країні друга хвиля епідемії коронавірусу, міністр поки казати не береться.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація