Харківська область - в антилідерах по коронавірусу: що пообіцяв Степанов харків'янам та іншим українцям
Зо два тижні тому чотирьох пацієнтів довелося відправити до звичайних палат, бо у відділенні для них ліжок не знайшлося.
фото умовне / © unsplash.com
В Україні за добу одразу три коронавірусні антирекорди. На COVID-19 захворіли 2 134 особи. Шпиталізовано понад 400 хворих і померли 40 осіб. Майже тиждень поспіль у трійці антилідерів - Харківщина. Тож у четвер, 20 серпня, стан справ перевіряти туди приїхав особисто міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Вранці до інфекційної лікарні медичні машини їхали одна за одною. Вже другий тиждень поспіль Харківщина - у лідерах серед захворюваності на коронавірус. 20 серпня – 241 інфікований, а п'ятеро людей померли від недуги. Нині тут майже 250 інфікованих. Сорок людей перевели до спеціального корпусу в дитячій інфекційці, бо в дорослій вже не вистачає кисневих трас. Реанімація забита, там 12 тяжких пацієнтів. І вільних місць більше нема.
Зо два тижні тому чотирьох пацієнтів довелося відправити до звичайних палат, бо у відділенні для них ліжок просто не знайшлося.
"Єдиною можливістю порятунку життя пацієнтів, які страждали через прогресування дихальної недостатності, було під'єднання їх до апаратів неінвазійної вентиляції у звичайних палатах", - каже консультант реанімаційного відділення обласної інфекційної лікарні Володимир Корсунов.
Тож обласна влада взялася облаштовувати нову реанімацію на два десятки ліжок. 7 мільйонів гривень на це піде із державного бюджету.
"Ми будемо надалі вже приймати на себе більше тяжких хворих, яким необхідні апарати штучної вентиляції легень", - зазначив головний лікар обласної інфекційної лікарні Павло Нартов.
Міністру охорони здоров'я Максиму Степанову показували, як це все буде виглядати. Поки на папері. Поки робитимуть реанімацію, пацієнтів вирішили класти у спеціальні бокси.
Українські лабораторії нарощують потужності, запевняє Степанов. Якщо в квітні робили 200 тестів, то зараз - понад 20 тисяч. Ще одна проблема - швидкість отримання результатів тесту.
"Особливо у деяких великих містах у нас виникає ситуація, коли тестують людину і декілька днів вона може очікувати. Я дійсно хочу дійти до ситуації, коли у нас день в день буде робитися підтвердження", - заявив очільник МОЗ.
А от чи почалася вже в країні друга хвиля епідемії коронавірусу, міністр поки казати не береться.