"Ґрунтується на законах епідеміології": Степанов пояснив логіку заборони продажу іграшок, шкарпеток і батарейок

Дата публікації
Перегляди
34к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Ґрунтується на законах епідеміології": Степанов пояснив логіку заборони продажу іграшок, шкарпеток і батарейок

Фото: УНІАН

Введення жорсткого карантину збігається із закінченням інкубаційного періоду у тих, хто міг підхопити COVID-19 під час новорічних свят.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, чому заборона продажу побутових товарів у супермаркетах під час посиленого карантину 8-24 січня є виправданою.

Про це він розповів на брифінгу МОЗ 9 січня.

"Ні, COVID-19 не розповсюджується активніше на іграшках, шкарпетках чи батарейках, у порівнянні з кормами для тварин чи насінням. Логіка тут зовсім в іншому і вона абсолютно очевидна, вона ґрунтується на законах епідеміології.

Наприклад, є супермаркет, у ньому є товари на будь-який смак і будь-яку потребу, і є 100 людей, яким треба придбати різні товари. 20 людей підуть у супермаркет, аби придбати їжу, ще 20 підуть, щоб придбати засоби гігієни, наступні 20 підуть у супермаркет, щоб купити посуд чи предмети побутової техніки, а інші – аби придбати одяг, батарейки, шкарпетки.

Якщо ми забороняємо реалізацію певних товарів у приміщенні магазину, то люди, яким вони необхідні, замовляють їх через інтернет-магазин і не будуть контактувати з іншими, наражаючи на небезпеку інфікуватися. Тобто зі 100 людей, які могли би бути в супермаркеті й контактувати між собою, в супермаркеті буде лише 40. Імовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточення, зменшується просто в рази".

Щодо цигарок і батарейок, Степанов запевнив, що ці товари можна придбати в кіосках, робота яких не заборонена, оскільки вони не проводять приймання відвідувачів.

"Ще раз наголошую, закони епідеміології неможливо просто обдурити... Епідемія, яка передається повітряно-крапельним шляхом, зупиняється, коли зменшується контактування між людьми. Введення посиленних карантинних обмежень збігається із закінченням інкубаційного періоду захворювання на COVID-19 у людей, які потенційно інфікувалися під час новорічних свят", — додав він. 

Очільник МОЗ зазначив, що, якби зараз не було введено посиленого карантину, вже за кілька тижнів довелося б вводити "дійсно більш жорсткий карантин із повною забороною деяких речей в країні, зокрема посиленням карантинних заходів на вулицях". 

Порушники січневого локдауну: які міста України не пішли на "новорічні канікули"

Порушники січневого локдауну: які міста України не пішли на "новорічні канікули"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
34к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація