"Готуємося до будь-якого розвитку": Степанов пояснив, які вакцини від коронавірусу може отримати Україна

"Готуємося до будь-якого розвитку": Степанов пояснив, які вакцини від коронавірусу може отримати Україна

Фото: Associated Press

Україна збільшує кількість закладів, де можна буде зберігати й транспортувати вакцину від коронавірусу Pfizer.

Україна у межах глобальної системи COVAX може придбати вакцини від коронавірусу різних компаній, які вже розпочали процедуру реєстрації свого препарату або наближаються до цього. Медичні системи України вже навіть готові до зберігання вакцини Pfizer, яка потребує специфічних умов.

Про це сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі "Сніданку з 1+1".

Зокрема, голова МОЗ прокоментував заяву в. о. генерального директора ЦГЗ Ігоря Кузіна стосовно того, що Україна, найімовірніше, отримає вакцину від коронавірусу AstraZeneсa, пояснивши, що англо-шведська компанія входить у COVAX і є основною із виробництва препаратів для постачання глобальній системі. Зі слів Степанова, Кузін міг анонсувати постачання AstraZeneсa, оскільки Україна підписала всі документи з COVAX.

Разом із тим, Степанов розповів, що Україна підготувалася до отримання Pfizer. Зокрема, облаштовуються заклади, де можна буде її зберігати за потрібного температурного режиму й транспортувати.

"У зв'язку з тим, що у нас підписані всі документи з COVAX, то, мабуть, він (Ігор Кузін. - Ред.) на це спирається. Всі решта вакцин, які зараз виробляються, теж будуть в Україні. Ми готуємося до будь-якого розвитку подій, зокрема і до зберігання і транспортування Pfizer, яка зберігається за температури -70 градусів. У нас є можливості це робити. Кількість одночасного зберігання менша, але ми залучаємо промислові компанії, щоб її зберігати й транспортувати" , - сказав Степанов.

Наприкінець Cтепанов наголосив, що про використання російської вакцини в Україні не йдеться.

Зазначимо, що Максим Степанов заявив, що перші вакцини можуть з'явитися в Україні вже на початку лютого 2021 року.  

Нагадаємо, в інтерв'ю ТСН.ua головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко пояснив, як довго організм буде захищений від коронавірусу після вакцинації. З його слів, у людей, які зроблять щеплення від коронавірусу, імунітет до COVID-19 після цього, орієнтовно, може зберігатися щонайменше 6-9 місяців. Оскільки після введення препарату клітини імунітету зможуть запам'ятовувати вірус та забезпечувати захист усьому організму.

Міністр охорони здоров`я Максим Степанов розповів про перспективи вакцинації українців від COVID-19

Міністр охорони здоров`я Максим Степанов розповів про перспективи вакцинації українців від COVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація