Головний санітарний лікар пояснив, що таке масове тестування на коронавірус

Головний санітарний лікар пояснив, що таке масове тестування на коронавірус

Фото: Associated Press

Протокол МОЗу буде оновлений найближчим часом.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, як зміняться алгоритми тестування Міністерства охорони здоров'я на коронавірус. Про це він заявив в ефірі "Сніданку з 1+1".

У нього запитали, що означає масове тестування.

"У законі прописані групи ризику. МОЗ має оновлювати алгоритми тестування. Підлягатимуть, ті хто має симптоми, контактував з хворими, йде планову госпіталізацію, лікарі, силові відомства — це групи ризику, які мають тестуватися", - розповів Ляшко.

За його словами, оновлення алгоритму буде вже скоро. "Найближчим часом міністр охорони здоровя підпише новий алгоритм тестування, і коли підпише, ми розпочинаємо виконувати закон, підписаний президентом", - пояснив заступник міністра охорони здоров’я.

На запитання, чи буде розширюватися перелік, він відповів: "Звичайно буде. Ми будемо враховувати можливості лабораторної мережі, яка є в Україні. І в потрібності розширення тестування. Тому ми змінюємо алгорим. Ми додатково до ПЛР додаємо такий ще тестування - імуноферментний аналіз, який значно розширить аналіз. Оскільки спроможності нашої лабораторії робити такі тестування сотні тисяч на добу".

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні суттєво збільшать кількість тестувань на коронавірус шляхом імунноферментного аналізу (ІФА). 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація