Головний санітарний лікар пояснив, чому в Україні так мало одужалих від коронавірусу

Головний санітарний лікар пояснив, чому в Україні так мало одужалих від коронавірусу

Фото: УНІАН

Уже зафіксовано майже 1,9 тисячі інфікувань.

Станом на 09:30 9 квітня в Україні зафіксовано 1892 випадки інфікувань новим коронавірусом COVID-19, нових випадків за добу - 224, одужали - 45 (за останню добу - 10), летальних випадків - 57 (за останню добу - п'ять).

В прямому ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив, чому поки що так мало одужалих.

"Ми повинні розуміти і відстежувати динаміку захворюваності. Ми зараз перебуваємо на 15-му дні від моменту, коли Україна перетнула позначку в понад сотню. Чому у нас так мало тих, хто одужав? Кому було лабораторно підтверджено діагноз коронавірусної хвороби, переходять у стадію одужання тільки після того, як два поспіль через добу буде проведено ПЦР-тести, які покажуть негативний результат. Ми щодня їх проводимо. За минулу добу провели близько 2500 досліджень. Бачимо зростання досліджень у вірусологічній лабораторії після зміни МОЗ алгоритму і наголосили ще раз на правильності тестування і заборони від проведення тестування", - сказав Ляшко.

Головний санлікар пояснив, чому в Україні там мало одужалих від коронавірусу

Головний санлікар пояснив, чому в Україні там мало одужалих від коронавірусу

Зазначимо, що єдина область, де ще не виявлено жодного випадку зараження коронавірусом, - Миколаївська.

"Коронавірус на Миколаївщині не знайшов, хоча шукали досить інтенсивно. Вчора з міністром охорони здоров'я обговорили спецоперацію, яку провели у ніч проти четверга, зокрема, відправили лабораторію з Одеської області в Миколаївську. Відібрали 11 зразків хворих на пневмонію і доставили їх до лабораторії в Одеській області. Дослідили її там. До цього вони досліджувались у Миколаївській вірусологічній лабораторії. Звірили ці зразки. Вони ідентичні: там і там негативні", - зазначив Ляшко.

Коронавірус у Миколаївській області не знайшли, хоча шукали досить інтенсивно – Ляшко

Коронавірус у Миколаївській області не знайшли, хоча шукали досить інтенсивно – Ляшко

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація