Головний санітарний лікар назвав основні симптоми коронавірусу

Головний санітарний лікар назвав основні симптоми коронавірусу

Фото: УНІАН

Іноді COVID-19 може перебігати і без симптомів.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко назвав рейтинг симптомів при інфікуванні коронавірусом. Головними клінічними проявами COVID-19 є лихоманка, сухий кашель і ускладнене дихання.

Про це сьогодні, 2 вересня, Віктор Ляшко розповів на брифінгу.

За його словами, симптоми можуть бути як сильно вираженими, так і не дуже. Іноді захворювання може перебігати і без симптомів.

"Ми маємо три головні симптоми, які визнані центрами з контролю за захворюваністю - це лихоманка (підвищення температури), сухий кашель і ускладнене дихання", - сказав Віктор Ляшко.

Також санлікар зазначив, що Всесвітня організація охорони здоров'я зробила рейтинг симптомів на основі проведених аналізів:

гарячка спостерігається у 88% всіх хворих;

сухий кашель (67%);

слабкість (38%);

ускладнене дихання (18%);

біль в горлі (13%);

головний біль (13%);

біль у м'язах, відчуття холоду, нудота і блювота (5-10%).

Також симптомами є нежить, діарея, кашель з кров'ю. Специфічними симптомами, які майже одразу вказують на захворювання коронавірусом, є втрата відчуття смаку і запаху.

Нагадаємо, львівські вчені провели дослідження і дійшли висновку, що у випадку, якщо людина перехворіла на один з видів коронавірусу, то у неї може спрацювати імунітет до нового коронавірусу SARS-CoV-2, який спричинив пандемію у 2020 році.

Як обрати сімейного лікаря і з якими питаннями до нього звертатися

Як обрати сімейного лікаря і з якими питаннями до нього звертатися

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація