Головний інфекціоніст США пояснив, чому не можна досягти колективного імунітету без вакцинації

Головний інфекціоніст США пояснив, чому не можна досягти колективного імунітету без вакцинації

Фото: Associated Press

"Доки ви досягнете колективного імунітету, ви вб'єте багатьох людей", - наголосив інфекціоніст.

Ідея скасувати карантинні обмеження та дозволити пандемії COVID-19 поширюватися задля досягнення так званого "колективного імунітету" є "дуже небезпечною".

Про це заявив головний експерт уряду США з інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучі, повідомляє CNBC.

"Якщо ви дозволите інфекції поширюватися і скажете: "Нехай заразяться всі, хто зможе заразитися, і тоді ми отримаємо колективний імунітет"... Чесно кажучи, це нонсенс, і кожен, хто знає щось про епідеміологію, скаже вам, що це дурниця", - пояснив інфекціоніст.

Фаучі також наголосив на тому, що такий підхід у боротьбі з пандемією є "дуже небезпечним". "Доки ви досягнете колективного імунітету, ви вб'єте багатьох людей, смерті яких можна уникнути", - додав він.

Водночас, за даними американського медцентру Mayo, колективного імунітету можна досягти двома шляхами: якщо достатня кількість людей перехворіє та виробить проти вірусу антитіла, а також за допомогою вакцинування.

Світові експерти в галузі охорони здоров'я стверджують, що для колективного імунітету вакцинувати потрібно від 60% до 80% населення. Тим часом американські медики заявляють, що більшість жителів США залишається сприйнятливою до коронавірусної інфекції.

"Про колективний імунітет говорять у контексті вакцинації. Коли ви вакцинуєте певну кількість населення, щоби мати можливість захистити решту, яка не може отримати цю вакцину", - пояснює очільниця підрозділу ВООЗ з нових хвороб Марія Ван Керхове.

Також, за її словами, ідея колективного імунітету як підходу, що дозволяє вірусу циркулювати, призводить до "зайвих випадків заражень та смертей".

Нагадаємо, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, ми повинні досягти хоча б 60% колективного імунітету, аби більш спокійно реагувати на коронавірус. У квітні у світі було близько 2% колективного імунітету.

Карантин стає жорсткішим: у світі готуються до другої хвилі коронавірусу

Карантин стає жорсткішим: у світі готуються до другої хвилі коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація