Голова Львівської ОДА не погодився зі статусом аутсайдера у рейтингу боротьби з коронавірусом і пояснив чому

Голова Львівської ОДА не погодився зі статусом аутсайдера у рейтингу боротьби з коронавірусом і пояснив чому

Фото: Максим Козицький / Facebook

Козицький зазначив, що йому незрозумілі показники рейтингу, які "базуються на даних разової перевірки двомісячної давності".

Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький не погодився з рейтингом, у якому Львівська область опинилася на найнижчій сходинці серед ОДА щодо виконання заходів з боротьби з епідемією коронавірусу. За його словами, аутсайдером область стала тому, що рейтинг враховував дані лише однієї перевірки, яка відбулася 23 квітня 2020 року. 

Про це він написав у Facebook.

"Вчора був оприлюднений рейтинг ОДА за виконанням заходів у боротьбі з епідемією коронавірусу, де наша область зайняла останню позицію. Свої результати Комісія Кабміну базувала на основі даних за двома великими напрямами: виконання карантинних і протиепідемічних заходів та виконання доручень прем’єр-міністра", - зазначив він.

Він додав, що цей рейтинг Комісія уряду базувала лише на даних однієї перевірки, яка відбулася 23 квітня.

"Тоді на Львівщині, у порівнянні з іншими областями, був один із найменших показників захворюваності на коронавірусну інфекцію на 100 тисяч населення. І на момент, коли комісія аналізувала дані, наші лікарні були оснащені всім необхідним",  - зазначив Козицький.

Голова ЛОДА додав, що йому незрозумілі показники рейтингу, які "базуються на даних разової перевірки двомісячної давності".

Окрім того, Козицький зазначив, що Львівська ОДА першою в Україні забезпечила масове експрес-тестування населення на COVID-19.

"За час карантину було проведено понад 50 тисяч експрес-тестувань, не використавши жодної копійки з бюджету. Ми налагодили ефективну систему ПЛР- та ІФА-тестувань", - розповів він.

Голова ЛОДА зазначив, що облдержадміністрація ще до початку карантину забезпечила закупівлю необхідного медичного обладнання для лікування людей з коронавірусом.

"Також забезпечено розширення кисневої інфраструктури лікарень, за рахунок чого встановлено додатково близько 350 кисневих точок", - додав Козицький.

За його словами, з обласного бюджету та інших джерел фінансування закладам охорони здоров'я надали понад 146 мільйонів гривень, з яких 76 млн грн скеровано на придбання медичного обладнання та понад 50 млн грн - на купівлю засобів індивідуального захисту та медикаментів.

"Ще до встановлення на державному рівні додаткових доплат медичним працівникам в розмірі 300%, прийняли рішення та виплатили 20 000,0 тис. грн з обласного бюджету на доплату медичним та іншим працівникам, які забезпечують надання медичної допомоги хворим (на коронавірус чи підозрою на нього - ред.)", - написав він.

Окрім того, він додав, що Львівська область першою в Україні забезпечила повне страхування медиків на випадок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов’язків. 

"На території області діяли спеціальні блокпости. Єдиним зауваженням, згідно з критеріями дослідження було те, що вимірювання температури здійснювалось лише на в’їзді. Постановою Кабінету міністрів України № 211 від 11.03.2020 року не встановлено обов’язку проведення моніторингу стану здоров’я саме на виїзд з території області. Ми діяли відповідно до усіх вимог. Також хочу додати, що особливої потреби в моніторингу стану здоров’я при виїзді з області не було, оскільки при в’їзді в суміжну область був спеціальний блокпост", - написав голова ЛОДА.

Він додав, що Львівській облдержадміністрації довелося стати розробником документів, які вручались особам, що приїжджали з-за кордону, для самоізоляції, ще до того, як уряд розробив порядок самоізоляції.

Козицький також пояснив, що лише за період з 10 квітня по 23 квітня через міжнародний пункт пропуску "Краківець-Корчова" держкордон перетнуло близько 21 тисячі осіб, що у 10 разів перевищує кількість місць, визначених для обсервації у Львівській області.

"Передбачити додаткові місця для ізоляції таких осіб не вбачалось за можливе, з огляду на невідповідність закладів вимогам, визначеним тією ж Постановою Кабінету міністрів, яка стала одним з критеріїв моніторингу і, в підсумку, вплинула на наш рейтинг. І тут ми, знову ж таки, діяли відповідно до Постанови", - зазначив він.

Нагадаємо, що 17 червня уряд оприлюднив рейтинг ОДА щодо виконання заходів з боротьби з епідемією коронавірусу. У результаті оцінки до п'ятірки найкращих областей увійшли: Луганська - 31 бал, Хмельницька - 27 балів, Харківська - 25 балів, Дніпропетровська - 25 балів і Київська - 25 балів. П'ятірку з найгіршими, своєю чергою, склали: Чернігівська - 15 балів, Волинська - 15 балів, Тернопільська - 15 балів, Запорізька - 14 балів і Львівська - 13 балів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація