Голі тіла складають на підлозі моргу: у Запоріжжі люди приголомшені ставленням до померлих від коронавірусу

Голі тіла складають на підлозі моргу: у Запоріжжі люди приголомшені ставленням до померлих від коронавірусу

Фото: УНІАН

Рідні кажуть, що ритуальні служби не хочуть працювати з такими небіжчиками і людям доводиться самим виносити тіла та ховати їх у захисних мішках без одягу.

У Запоріжжі люди приголомшені ставленням до померлих через коронавірус. Рідні кажуть, що ритуальні служби не хочуть працювати з такими небіжчиками і людям доводиться самим виносити тіла та ховати їх у захисних мішках без одягу.

Про це йдеться 27 листопада в сюжеті ТСН.19:30.

Лише протягом останнього тижня у регіоні від COVID-19 щодоби помирає від 10 до 15 осіб. У Запоріжжі є єдине місце, призначене для таких небіжчиків. Усі тіла мають звозити у морг по вулиці Оптимістичній.

Невістка померлої Світлана Крюкова каже, що те, що відбувається тут, краще не бачити нікому. Вона нещодавно поховала свекруху. Жінка померла у неділю, відтак, у морзі нікого не було. В патологоанатома був вихідний, а санітар перебуває на лікарняному через коронавірус. Рідним довелося власноруч заносити тіло до будівлі.

"Відкривають морг, який був реально закритий на той момент на цвях. Відкривається зал, там сім інших тіл, які від п'ятниці вечора до неділі перебувають там. Хтось в пакеті, хтось не в пакеті. Хтось закритий, хтось ні. Чоловіка дуже сильно шокувала ситуація, коли тіла лежать на підлозі. І що місця там практично не було. Тобто треба було спочатку порозсовувати всіх і потім вже покласти", - розповіла Світлана Крюкова.

Через побачене у сина померлої стався серцевий напад. Небіжчицю поховали за день у закритій труні без одягу. І в морзі, і в ритуальній службі одягати померлу відмовились.

"Сказали, що одягати ніхто нікого не буде. Тобто так в пластиковому пакеті голу людину кладуть в труну. Мало того, що ми останню ніч не забезпечили людині нормальні умови, так ми ще й попрощатися нормально, проводити не можемо", - каже невістка померлої.

Переповнені морги: у Запоріжжі люди приголомшені ставленням до померлих через коронавірус

Переповнені морги: у Запоріжжі люди приголомшені ставленням до померлих через коронавірус

У судово-медичній експертизі не приховують, що ситуація складна. Стара будівля моргу, який виділили для померлих від COVID-19, не здатна прийняти усіх. Навесні, коли обирали приміщення, кількість померлих була вдесятеро менша. Тепер небіжчики просто перестали вміщатися у будівлі, саме тому інколи тіла доводиться дійсно розкладати на підлозі, виправдовуються тут.

"Це в дуже таких коротких, вимушених випадках. Зазвичай, всі вони перебувають або в холодильній камері, або на візках, в передсекційної. А якщо ось такий наплив - було таке, що 25 тіл померлих надійшло в один день. Самі розумієте, яка ситуація. Ось куди складати?", - каже керівник КУ "Запорізька обласна судмедекспертиза" Анатолій Куртєв.

Але те, що деякі тіла була без захисних мішків, категорично заперечують. Посадовці присягаються, що усе роблять відповідно до наказів санітарних лікарів.  

"Співробітники моргів обробляють тіла. Їх ховають в спеціальних пластикових мішках. На похоронах обмежена кількість людей, які можуть бути присутніми. Також ведеться облік осіб, які присутні на похоронах, родичі й всі інші, які можуть бути рознощиками коронавірусної інфекції", - повідомив юрисконсульт КП "Ритуал" Олександр Кочетов.

Перемовини щодо переїзду цього моргу в інше приміщення в Запоріжжі ведуться вже не перший рік. Вже навіть знайшли будівлю на дві тисячі квадратних метрів і виділили на її реконструкцію 10 мільйонів гривень. Але згодом передумали, бо грошей на "коронавірусний" морг немає через кризу, яку спровокувала пандемія.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2856
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація