"Дуже швидко": глава МОЗу назвав умови повного скасування карантину в Україні

"Дуже швидко": глава МОЗу назвав умови повного скасування карантину в Україні

Фото: УНІАН

Уряд подовжив карантин до 22 травня.

У Міністерстві охорони здоров'я не знають точної дати скасування карантину, що діє від 12 березня задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19. Скасування залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні.

Про це в прямому ефірі ТСН.19:30 сказав глава МОЗ Максим Степанов.

"Усі наші поради, всі пропозиції Міністерство охорони здоров'я робить виключно після спілкування з фахівцями: епідеміологами, вірусологами, та іншими фахівцями. Я вважаю, що повинно саме таким чином ухвалювати рішення, бо на кону стоїть здоров'я і життя наших громадян. Як тільки це дозволяє ситуація, ми робимо відповідне пом'якшення. Якщо розвиватися ситуація буде таким чином, як вона розвивається зараз і кількість захворювань буде кожного дня зменшуватися при одночасному збільшенні тестування, я думаю, ми дуже швидко зможемо прийти до такої ситуації", - заявив Степанов.

Ззаначимо, карантин в Україні подовжений до 22 травня. Проте вже від 11 травня будуть суттєві пом'якшення.

Міністр охорони здоров'я - про наслідки послаблення карантину в Україні

Міністр охорони здоров'я - про наслідки послаблення карантину в Україні

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація