"Герої, а складнощі є" – Лазебна про ситуацію із виплатою компенсації померлим від COVID-19 медикам

"Герої, а складнощі є" – Лазебна про ситуацію із виплатою компенсації померлим від COVID-19 медикам

Фото: УНІАН

Сім'ї загиблих від коронавірусу медпрацівників мають отримувати від держави від 220 тисяч до 1,5 млн грн.

В Україні є деякі складності із виплатою компенсації сім'ям загиблих від COVID-19 медиків.

Про це повідомила міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24".

Вона нагадала, що на компенсації медикам в цілому до Фонду соцстрахування "були перераховані величезні гроші - понад 1,5 млрд грн".

"Ми ввели новий вид лікарняного по самоізоляції. Плюс там є підтримка медиків, підтримка по інвалідності – як страхування медиків. Якщо це інвалідність, то сьогодні вже почались такі виплати. Вже встановлені інвалідності по COVID-19", - сказала Лазебна.

За словами очільниці Мінсоцполітики, наразі із 300 загиблих медиків причина смерті COVID-19 встановлена тільки у 53 випадках.

"Друга програма — по 1,5 млн грн сім'ям загиблих медиків. Там трошки складна ситуація. Померло понад 300 осіб медпрацівників. Провели розслідування, такі розслідування часто пов'язані з бюрократичними складнощами. Коли система до цього не працювала в такому режимі, вона сьогодні дуже неповоротка. І тому ця довга бюрократична історія із комісіями, вона ускладнює процес допомоги сім'ям загиблих медиків. Герої, а складнощі є. Я це визнаю. Підтверджено 53 випадки COVID-19, і ми виплати робимо, але не скрізь навіть родичі є. Акти приходять, починаємо шукати виплату, а родичів немає. Є такі ситуації", - розповіла Марина Лазебна.

Як повідомлялося раніше, через COVID-19 в Україні помер уже 331 медпрацівник. Але лише в 45 випадках спеціальна комісія визнала, що померлі інфікувалися на роботі. За законом, родинам мають виплатити від 220 тисяч до півтора мільйона гривень компенсації. Але гроші отримують не всі.

Смерть у "червоній зоні": родичі загиблих медиків не можуть отримати виплат, які обіцяла держава

Смерть у "червоній зоні": родичі загиблих медиків не можуть отримати виплат, які обіцяла держава

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація