Франція розслідує спалах коронавірусу на своєму авіаносці: кількість інфікованих перевалила за тисячу

Франція розслідує спалах коронавірусу на своєму авіаносці: кількість інфікованих перевалила за тисячу

Фото: Associated Press

COVID-19 підтвердили у 1081 члена екіпажу.

У військово-морському флоті Франції розпочали розслідування спалаху нового типу коронавірусу на атомному авіаносці "Шарль де Голль" та супутніх суднах.

За оновленими даними COVID-19 підтвердили вже у 1081 із 2300 моряків, повідомляє АР. Один із пацієнтів залишається в реанімації, тоді як ще двадцятьох ушпиталили.

А тим часом командир авіаносця наполягає на тому, що намагався стримувати поширення інфекції, а моряки дотримувалися дистанції. Впродовж трьох місяців на судні не було масок та можливості зробити тест на наявність COVID-19. Водночас, за даними моряків, перших хворих з ознаками нового коронавірусу помітили ще у березні.

Нині у Франції триває розслідування, впродовж якого планують дослідити усі місця перебування членів екіпажу, а також визначити, чи могли дії керівництва авіаносця призвести до спалаху нової коронавірусної інфекції серед моряків. 

Як повідомлялося, авіаносець "Шарль де Голль" прибув до порту південного міста Тулон 12 квітня. Відтоді на судні триває дезінфекція, а його експлуатацію планують відновити у травні.

Раніше член екіпажу американського авіаносця "Теодор Рузвельт", де також зафіксували спалах COVID-19, помер від ускладнень нового захворювання.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація