Фармкомпанія AstraZeneca призупинила випробування вакцини від коронавірусу через незрозумілу хворобу

Фармкомпанія AstraZeneca призупинила випробування вакцини від коронавірусу через незрозумілу хворобу

Фото: Pexels

Небажаний побічний ефект виявили у волонтера із Великої Британії.

У вівторок, 8 вересня, англо-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca призупинила усі клінічні випробування вакцини від COVID-19 після того, як в одного із волонтерів виявили незрозумілу хворобу.

Про це повідомляє CNN.

У компанії пояснили, що це стандартний запобіжний захід, який застосовують в усіх аналогічних ситуаціях для того, щоб запобігти виникненню у добровольців серйозних реакцій на експериментальні вакцини.

"Це звичайна дія, яка повинна відбуватися щоразу, коли в одному з випробувань є потенційно незрозуміла хвороба, поки вона розслідується, забезпечуючи збереження цілісності випробувань. У великих випробуваннях хвороби трапляються випадково, але їх потрібно перевіряти незалежно та ретельно", - розповіли розробники.

Відомо, що небажаний побічний ефект виявили під час "стандартної перевірки" у волонтера із Великої Британії. Фахівці очікують, що учасник випробувань незабаром одужає. Водночас терміни призупинення розробки вакцини невідомі.

Тим часом акції компанії впали на 6%.

AstraZeneca є однієї з трьох фармкампаній у США, чиї вакцини перебувають на третій стадії клінічних випробувань.

Нагадаємо, у серпні Європейська комісія уклала першу угоду із фармацевтичною компанією AstraZeneca про закупівлю 300 мільйонів доз вакцини від коронавірусу. 

"Щойно вакцина доведе свою безпеку і ефективність проти COVID-19, Єврокомісія погодила контрактну основу для закупівлі від імені країн - членів ЄС 300 млн доз вакцини AstraZeneca", - йшлося в заяві.

Гонитва за вакциною: хто врятує світ від COVID-19

Гонитва за вакциною: хто врятує світ від COVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація