Епідемія грипу на тлі пандемії COVID-19: що спільного і відмінного у хвороб

Епідемія грипу на тлі пандемії COVID-19: що спільного і відмінного у хвороб

Фото: Pexels

Ці дві хвороби часто складно розрізнити лише за симптомами.

В Україні у 2020 році епідемія грипу, що є звичним сезонним явищем, протікає на тлі пандемії COVID-19. Наслідки одночасного зараження грипом і коронавірусною хворобою поки ще не вивчені досконально, але очевидно, що в цьому році профілактика грипу важлива, як ніколи раніше.

Про це у суботу, 12 грудня, повідомляє Центр громадського здоров’я України Міністерства охорони здоров'я.

Як зазначається, ці дві хвороби часто складно розрізнити лише за симптомами — гарячка, кашель, втома характерні і для грипу, і для COVID-19. Тому для встановлення точного діагнозу потрібне тестування.

"За обох випадків розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму й навіть призвести до смерті. Спосіб передачі теж ідентичний - краплинним шляхом", - йдеться в повідомленні.

Проте, за даними ЦГЗ, COVID-19 поширюється швидше, ніж грип, і в деяких людей спричиняє більш серйозні ускладнення. Також може знадобитися більше часу, перш ніж у людей з’являться симптоми, і люди довше можуть бути переносниками вірусу.

"Найефективнішим способом захисту від грипу є вакцинація. А оскільки ми ще очікуємо на можливість вакцинування від COVID-19, найкращий спосіб запобігти інфікуванню — це уникати впливу вірусу", - запевняють у ЦГЗ.

Також у ЦГЗ надали прості рекомендації, як уберегтися від зараження:

  • гігієна рук: ретельно та часто мийте руки близько 40 секунд, за відсутності такої можливості - користуйтеся антисептиками з вмістом не менше 60 % спирту;
  • не торкайтеся обличчя, особливо очей, рота, носа;
  • фізична дистанція - 1,5 метра від інших;
  • одягайте маску в громадських місцях, слідкуйте, щоби маска закривала й ніс, і рот;
  • дотримання етикету кашлю: кашляйте та чхайте в згин ліктя чи одноразову хустинку;
  • слідкуйте за своїм здоров’ям, і якщо з’являються симптоми захворювання, невідкладно звертайтеся до лікаря.
Фото: Центр громадського здоров`я

Нагадаємо, за словами головного державного санітарного лікаря країни, заступника міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, в Україні наразі захворюваність на грип та ГРВІ аналогічна до попередніх років. Зважаючи на показники, аномального зростання кількості хворих на сезонні інфекції не спостерігається, водночас немає і зменшення цієї тенденції.

Як повідомлялося, в Україні 12 грудня зранку число інфікованих коронавірусом збільшилося до 885 039. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на понад 12 тисяч.

Епідеміологи очікують, що до України прийдуть нові штами грипу

Епідеміологи очікують, що до України прийдуть нові штами грипу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація