Епідеміологи розповіли, чому хворих на COVID-19 у спеку не меншає та як убезпечити себе влітку

Епідеміологи розповіли, чому хворих на COVID-19 у спеку не меншає та як убезпечити себе влітку

Фото: УНІАН

Медики зазначають, що влітку є вища ймовірність перехворіти коронавірусом у легшій формі.

Коронавірус не демонструє ознак сезонності, тому сонце і висока температура не зменшують ризик захворіти на COVID-19. Однак, як припускають епідеміологи, хвороба може пройти в легшій формі за спеки.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Головний лікар Фастівської лікарні Андрій Герцун уже другий тиждень вдома, бо захворів на коронавірус. Спочатку взагалі не мав симптомів і лише на третій день після позитивного тесту піднялась температура.

"Біль в підшлунковій залозі, у попереку, нирки - це головні скарги, які в мене були. Ні задишки, ні кашлю у мене не було. І я не можу сказати, що я дуже сильно перехворів. Я думаю, що сезонність має значення", - сказав лікар.

Очікував, що літо вплине на вірус і хворих буде менше, і лікар-епідеміолог Андрій Александрін. Хоч цього і сталося, медик зазначає, що сонце - природній дезінфектант, тому у сонячну погоду РНК коронавірусу швидко гине.

У Почаївському госпіталі, що у Тернопільській області, залишилися лише двоє хворих на COVID-19. Хоча ще у травні тут їх було чи не пів сотні. Районну лікарню тоді довелося терміново переобладнати під шпиталь. Лікар Валерій Боднарчук і сам підхопив коронавірус - перебіг його хвороби був тяжкий, за його життя боролися майже місяць. Він каже, що занедужав, бо виснажився на роботі через велике навантаження. Лікар розповідає, що нині епідемія у його госпіталі трохи притихла, бо уже перехворіли люди з групи ризику.

"Я вважаю, що кількість хворих зменшилася не через те, що стало жарко, як дехто каже, не через те, що сонце чи ультрафіолет вбиває віруси. Для цього потрібне досить інтенсивне сонячне випромінювання і не секундне. Я вважаю, що ті хворі, які перехворіли, вони дійсно були більше ослаблені", - повідомляє лікар.

Спека як ліки: чи боїться коронавірус палючого сонця

Спека як ліки: чи боїться коронавірус палючого сонця

Епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін зазначає, що для зниження ризику захворіти на коронавірус улітку у транспорті потрібно відчиняти вікна.

"Якщо ми їдемо в транспорті - краще відчиняти вікна на провітрювання. Якщо ми тільки приходимо на робочі місця - краще відчиняти вікна на провітрювання. Навіть коли працює кондиціонер. І це будуть дійсно профілактичні заходи", - розповів він. 

Епідеміолог Михайло Фаворов, який працює в Атланті в США вважає, що сезонність все ж таки характерна для цього вірусу, але оскільки ми пізно ввійшли в епідемію, то у нас поки що мало людей з антитілами. То ж вірус неминуче поширюється, хоча і в менших дозах.

"Багато хворіє. Однак вірусу зараз погано: випромінювання, ультрафіолет, тепло, наша носоглотка зроблена не так, як йому подобається. Вірус передається зараз в "малій дозі". Але важливо розуміти, що на кожен (зареєстрований - ред.) випадок хворої людини доводиться до десяти тих, які заразилися і навіть не знають, що вони захворіли", - розповів він.

Михайло Фаворов припускає, що краще перехворіти на COVID-19 влітку. 

"Зараз сезон такий, (тільки - ред.) я вас прошу, не кидайтеся в інфекційні лікарні заражатися, але акуратно краще б зараз перехворіти. Набагато більше ймовірності, що ви перехворієте в легшій формі", - додає він.

Протягом останнього місяця в Україні майже вдвічі збільшилося число людей, хворих на COVID-19. Станом на 3 червня хворих в Україні було 24 тис. 823 особи. На сьогодні - 46 тис. 763 особи. За даними МОЗ, подвоїлося і число госпіталізацій та пневмоній. А ось летальність протягом останнього місяця дещо знизилася, але практично повернулася до рівня травня.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація