За словами Гороховського, існує ризик отримати величезну кількість тих, хто поставить хрест на бажанні робити бізнес в Україні.
Україні не потрібен локдаун. Він нічого не змінить, окрім як остаточно доконає малий і середній бізнес. Сьогодні малому бізнесу нікуди діватися.
"Ще в березні стало зрозуміло, що Україну не пронесе з "короною". І нас не пронесло. Але "не проносить" нас, як завжди, по максимуму. Нас не пронесло з іпотечною кризою. І якщо весь світ відновився за рік, ми і через 12 років не вийшли на докризовий рівень. Так нас і не проносить із короною. Все росте по експоненті, система охорони здоров'я не готова, тестів на всіх не вистачає, масковий режим не контролюється і не виконується", - написав співзасновник мобільного банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, наразі вже мало не заважати бізнесу працювати, сьогодні йому екстрено потрібна допомога. Гороховський зазначає, що допомогти є чим:
- припинити спекуляції з приводу локдауну, кожен повинен вирішити сам йому закривати свою маленьку кафешку чи ні;
- прибрати податкове навантаження з маленьких підприємств;
- знайти кошти на надання орендних і процентних канікул для малого і середнього бізнесу;
- почати робити держзакупівлі, при інших рівних, у малого і середнього бізнесу і допомагати їм з оформленням заявок на участь у торгах, де покупцями є розпорядники державних бюджетів всіх рівнів;
- включити їх бізнес-приміщення до переліку одержувачів комунальних субсидій;
- продотувати рекламні інструменти для бізнесу в регіональних і центральних ЗМІ;
- купувати більше і частіше у "малюків".
"Загнеться малий бізнес - загнеться країна і навіть не стільки економічно, скільки ментально - кожна невдача відсікає велику кількість тих, хто не хоче, обпалившись, пробувати знову. Ми ризикуємо отримати величезну кількість тих, хто поставить хрест на бажанні робити тут бізнес і, в кінцевому рахунку, прийде по допомогу або просто поїде", - резюмував Гороховський.
Нагадаємо, що 4 листопада Верховна рада не змогла відстрочити введення касових апаратів для фізичних осіб-підприємців до 2022 року. Відповідний законопроєкт №4313 за основу підтримали лише 212 нардепів при 226 необхідних. Направлення законопроєкту на повторне перше читання підтримали 254 депутати.
Своєю чергою, прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна не запроваджуватиме повний локдаун країни, як це зробили у Європі.