Експерти ВООЗ спростували теорію про витік коронавірусу з лабораторії, але тварину-носія хвороби досі шукають

Дата публікації
Перегляди
1023
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерти ВООЗ спростували теорію про витік коронавірусу з лабораторії, але тварину-носія хвороби досі шукають

Фото: Associated Press

ВООЗ припускає, що SARS-CoV-2 передався людині через проміжного-господаря, втім, це навряд чи були кажани.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), які прибули в Китай, щоб дослідити походження коронавірусу, заявили, що неможливо встановити, як SARS-CoV-2 потрапив на ринок в Ухані. Водночас вони вважають, що навряд чи він просочився з китайської лабораторії.

Про це під час брифінгу розповів експерт ВООЗ з питань зоонозних інфекцій і продовольчої безпеки Пітер Бен Ембарек, передає AP. 

Експерт ВООЗ зауважив, що наразі розглядаються кілька гіпотез походження нового коронавірусу.

  1. "Гіпотеза про те, що всьому виною — витік з лабораторії, вкрай малоймовірна... І це не та гіпотеза, яка потребує подальшого вивчення в межах пошуків джерела походження вірусу", - заявив Ембарек. Водночас у ВООЗ також розглядають версію, що коронавірус міг потрапити до людини через заморожені продукти на ринку в Ухані.  
  2. Природним джерелом вірусу могли бути кажани, однак навряд чи коронавірус передався людині напряму від них. В Ухані не спостерігається така велика популяція цих тварин, що могло б спричинити спалах хвороби. Тому не виключено, що могли бути й інші тварини, у яких коронавірус міг еволюціонувати і згодом передатися людині. 
  3. Первинні висновки свідчать про те, що поява (SARS-CoV-2. - Ред.) через проміжного господаря є найбільш вірогідним шляхом і тим, що потребує додаткових досліджень та більш конкретних цілеспрямованих досліджень, вважають у ВООЗ.

Крім того, глава експертної групи Національної комісії охорони здоров'я Китаю з боротьби з COVID-19 Лян Ваньнянь заявив, що новий коронавірус міг циркулювати в регіонах за межами Уханя до перших зареєстрованих випадків зараження.

Команда ВООЗ, до якої входять експерти з 10 країн, прибула до Уханя із Сінгапуру 14 січня і приступила до роботи 28 січня, після проходження двотижневого карантину.

Дослідники відвідали лабораторію в Уханьському інституті вірусології, побували в лікарні китайської і західної медицини провінції Хубей та в медзакладі Цзіньінтань. 31 січня делегація розповіла про візит на ринок "Хуанань" в Ухані, звідки, як припускають, почався спалах COVID-19. 

Місія групи ВООЗ має бути початковим кроком до вивчення походження вірусу, який, як вважають, виник у кажанів, перш ніж почав передаватися людям через інші види диких тварин, таких як панголін або бамбуковий щур, що вважається екзотичним делікатесом у Китаї.

Група експертів ВООЗ пообіцяла згодом надати детальний звіт про підсумки розслідування.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1023
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація