Експерти ВООЗ прибули до Уханя для пошуку джерела коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
942
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерти ВООЗ прибули до Уханя для пошуку джерела коронавірусу

Фото: Associated Press

ВООЗ вела переговори з китайськими офіційними особами від липня. 

У четвер, 14 січня, група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я прибула до китайського міста Ухань для розслідування походження COVID-19.

Про це із посиланням на CGTN повідомляє The Associated Press.

Серед прибулих - епідеміологи та спеціалісти з охорони здоров'я зі США, Австралії, Німеччини, Японії, Великої Британії, Росії, Нідерландів, Катару та В'єтнаму. Їх зобов'язали пройти двотижневий карантин, а також перевіритися на наявність антитіл до COVID-19. 

Представник  китайського уряду заявив, що на цьому тижні експерти будуть "обмінюватися думками" з китайськими вченими. Вони розпочнуть співпрацю за допомогою відеоконференції.

Зазначається, що приїзд команди з десяти експертів був схвалений урядом президента Сі Цзіньпіна після місяців дипломатичних суперечок, що призвели до публічної скарги гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса. Минулого тижня він розповів, що Китай заблокував прибуття двох дослідників, які вже були в дорозі.

Дослідники підозрюють, що вірус, який вбив вже понад 1,9 млн людей, передався людям від кажанів або інших тварин на південному заході Китаю. Водночас правляча Комуністична партія запевняє, що SARS-CoV-2 з'явився у КНР з-за кордону, ймовірно, з імпортними морепродуктами. 

Раніше очільниця Глобального центру охорони здоров'я в Женеві Ілона Кікбуш зазначила, що "буде неймовірно складно знайти джерело вірусу, тому що пройшло так багато часу".

ВООЗ кілька місяців намагалася відправити міжнародну групу експертів з низки країн до КНР. Організація вела переговори з китайськими офіційними особами від липня. 

У ВООЗ наголошують, що йдеться не про те, щоби знайти країну-винуватця. Натомість вчені планують з'ясувати, чи циркулював вірус раніше. Вони хочуть вивчити медичні зразки, зібрані до пандемії, та дослідити ринок в Ухані. Експерти також очікують зібрати зразки кажанів і інших тварин, які могли б бути носіями вірусу. Робота ВООЗ в Китаї займе від чотирьох до п'яти тижнів. 

Гебреєсус зазначав, що в проведенні такого дослідження зацікавлені всі сторони, оскільки лише таким чином людство зможе уникнути виникнення нового спалаху в майбутньому. 

Раніше провідний китайський епідеміолог Чжун Наньшань заявив, що офіційні звіти влади Уханя, де вперше зафіксували випадок COVID-19, у перші тижні спалаху коронавірусу були неправдивими. Чиновники применшували небезпеку інфекції і не називали точної кількості заражених. 

Ухань рік потому: у Китаї оприлюднили нову версію походження коронавірусу

Ухань рік потому: у Китаї оприлюднили нову версію походження коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
942
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація