Експерти перевірили, як зберігають вакцини в Україні і чи відповідають умови для препаратів від коронавірусу

Експерти перевірили, як зберігають вакцини в Україні і чи відповідають умови для препаратів від коронавірусу

Фото: pixabay.com

Виявилося, що лише 10% холодильників, де зберігають вакцини, відповідають міжнародним стандартам.

Експерти Офісу реформ провели дослідження у Херсонській області. Виявилося, що лише 10% холодильників, де зберігають вакцини, відповідають міжнародним стандартам. Кажуть, що така ситуація у всій Україні. Але її можна змінити. Зокрема, і за підтримки міжнародних фондів.

Про це йдеться 5 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Більшість вакцин в Україні зберігається у побутових холодильниках, подекуди за віком набагато старших за пацієнтів та лікарів. І це, визнають медики, насторожує, а іноді і відлякує пацієнтів. Мати двох доньок Наталя Мірошник поділилася, що саме через поганий стан холодильника з вакцинами відмовилась від безкоштовного щеплення і пішла до платної клініки.

"В нашій області зараз є 468 холодильників для вакцин, з них 10 - сертифіковані ВООЗ. Ми вирішили рішити цю проблему завдяки партнерству з USAID", - повідомив голова Офісу реформ Херсонської області Максим Савченко.

Завдяки цій співпраці там з'явилися шість сучасних холодильників та сумки для транспортування препаратів. Учасники проєкту "холодовий ланцюг" кажуть, такі холодильники можуть з'явитися у всіх лікарнях за сприяння місцевої влади. І обіцяють навчити чиновників, як отримати підтримку міжнародних фондів.

"Якщо ми скажемо міжнародним партнерам про утримання в медичному закладі побутових холодильників, для них це буде дуже велике здивування. Кошти треба вкладати саме в нове обладнання", - каже проєкт-менеджерка Офісу реформ з напрямку "медицина" Ірина Волошина.

Проте, не треба лякатися, бо побутові холодильники в медустановах — це не порушення. Якщо, звісно, є можливість налаштувати їх на потрібну температуру. Адже якщо вакцину зберігати неправильно, користі від неї - жодної, кажуть медики.

"Наслідки такі,що щеплення буде недієвим, тобто, все одно, щоб щепили дистильованою водою", - пояснює клінічна провізорка Херсонської дитячої обласної лікарні Лідія Ілічко.

Дослідження холодильників для збереження вакцини -  лише 10% відповідають міжнародним стандартам

Дослідження холодильників для збереження вакцини -  лише 10% відповідають міжнародним стандартам

До вже відомих вакцин у Україні невдовзі має додатися і проти коронавірусу. Посадовці запевняють, завезуть ті її види, які можна буде зберігати за температури від двох до восьми градусів.

"Протягом 2021 року ми зможемо захистити шляхом вакцинації близько 20 мільйонів українців. Передбачено більш ніж 2 мільярди 600 мільйонів гривень для закупівлі вакцини проти COVID-19", - повідомив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

Щеплення від коронавірусу, насамперед, отримають медики, військові та літні люди. Перші партії вакцини в Україні чекають уже навесні.

Як повідомлялося раніше, міністр охорони здоров'я Максим Степанов 4 грудня підписав технічні документи для отримання Україною вакцини від коронавірусу від глобальної ініціативи COVAX наприкінці І кварталу або на початку ІІ кварталу 2021 року.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація