Експерти: "Обмежувати доступність ліків для населення в умовах пандемії – абсурдно"

Експерти: "Обмежувати доступність ліків для населення в умовах пандемії – абсурдно"

Фото: pixabay.com

​​​​​​​Введення Кабінетом Міністрів на території України так званого карантину вихідного дня визначає, крім інших обмежень, заборону здійснення господарської діяльності операторами поштового зв'язку в суботу та неділю. Експерти попереджають, що такий захід може погіршити епідеміологічну ситуацію.

Фактично цей обмежувальний захід означає, що у вихідні дні в Україні не будуть працювати поштові відділення.

"Вводячи таке обмеження, Кабмін не врахував того факту, що сьогодні в Україні дозволена дистанційна торгівля лікарськими засобами. Отже, кожен із нас має легальну можливість замовити ліки на сайті аптеки та забрати їх у поштового оператора. У разі реалізації подібного карантинного заходу  українці втратять можливість вчасно одержувати замовлені через аптечні сайти препарати. Наприклад, у звичайній ситуації, якщо покупець у п'ятницю замовив ліків, то вже в суботу він їх одержить. Однак якщо введуть обмеження, буде незрозуміло, коли людина, якій терміново необхідний препарат, одержить його", – повідомив голова Асоціації фармацевтів України Євген Смичок. Він додав, що такий нелогічний з погляду забезпечення права пацієнтів на доступні та якісні ліки обмежувальний крок в умовах карантину є абсурдним.

Солідарна з колегою і керівниця Служби попередження епідемій і санітарно-епідеміологічного контролю групи компаній "Нова пошта" Ірина Кобилянська.

"Якби ми виключили людський фактор, те вже давно побороли б коронавірусну інфекцію. Якби люди 2 тижні посиділи вдома на всій планеті, перестала б існувати така хвороба. Карантин вихідного дня – це півзахід, бо за 2 вихідних дні епідеміологічна ситуація особливо не зміниться, а от економіка матиме величезні втрати. Що ж стосується доставки ліків, медичного обладнання, гуманітарної пошти – це буде дійсно велика проблема, від якої постраждають хворі люди або ті, у кого є підозра на те чи інше захворювання. Звісно ж, це може вкрай негативно позначитися і на роботі пошти, і на здоров'ї наших громадян", –  підсумувала Кобилянська.

Рішучий протест введенню карантину вихідного дня в офіційному зверненні до уряду висловила Асоціація індустрії гостинності України, що об’єднує велику кількість готелів.

"Введення карантину вихідного дня матиме катастрофічні наслідки для українського суспільства. Це призведе до нерентабельності та закриття бізнесу готельної галузі. Адже зараз українці подорожують саме у вихідні та нашою країною. Відповідно, відсутність такої можливості призведе до звільнення десятків тисяч співробітників, збільшить витрати бюджету та Державної служби зайнятості, вкрай негативно вплине на ринок комерційної нерухомості, створить істотні ризики для банківського сектору через неможливість бізнесу та населення обслуговувати кредитні зобов'язання, критично скоротить податкові надходження до бюджетів усіх рівнів, зупинить туристичні потоки, каталізує соціальну кризу, призведе до масштабного колапсу", – заявили в Асоціації.

Наступна публікація