Ефективність розрекламованих Трампом та завезених до України ліків від коронавірусу знову під сумнівом

Ефективність розрекламованих Трампом та завезених до України ліків від коронавірусу знову під сумнівом

Фото: Associated Press

Нове дослідження показало, що препарат може не допомагати, але підвищувати ризик серцевого нападу.

У США вже друге за сім днів дослідження ставить під сумнів ефективність пігулок із діючою речовиною гідроксихлорохін у лікуванні нового типу коронавірусу COVID-19.

Про це повідомляє CNBC із посиланням на спільне дослідження Департаменту охорони здоров'я в штаті Нью-Йорк та університету в Олбані.

Фахівці проаналізували понад 1 400 медичних записів пацієнтів із підтвердженим COVID-19, шпиталізованих до 25 медзакладів у період від 15 до 28 березня. 

Зазначається, що, серед хворих, щонайменше 735 пацієнтів отримували гідроксихлорохін разом із азитроміцином, ще 271 інфікованого лікували лише гідроксихлорохіном, 211 людей приймали тільки азитроміцин, тоді як ще 221 особа не отримувала жодного із перелічених препаратів. Дослідники заявили, що "не спостерігали значної користі" від препаратів. 

"Це обсерваційне дослідження дало нам важливий перший погляд на деякі ключові питання, пов’язані з призначенням гідроксихлорохіну, азитроміцину та хлорохіну, - пояснив декан факультету громадської охорони здоров'я університету в Олбані Девід Хольтгрейв. - На жаль, ми не спостерігали переваг найбільш використовуваного препарату (гідроксихлорохіну із азитроміцином, або без нього) у цій групі важкохворих".

Фахівці дійшли до висновку, що гідроксихлорохін може не допомагати у лікуванні COVID-19, а, натомість, підвищувати ризик серцевого нападу.

Також кілька днів тому дослідники з Колумбійського університету заявили, що не знайшли доказів користі від розрекламованого препарату гідроксихлорохін. 

Як повідомлялося, ліки проти малярії, які широко пропагував використовувати президент США Дональд Трамп для лікування коронавірусу, не показують позитивних результатів. Про це свідчать аналітичні дані щодо використання препарату у клініках для ветеранів у Сполучених Штатах. Серед тих, хто отримував гідроксихлорохін, спостерігалось більше смертей, ніж серед тих, кого лікували стандартними методами, звітують дослідники.

Загальнонаціональне дослідження не можна вважати суворим експериментом. Але 368 пацієнтів - це найбільший показник гідроксихлорохіну з антибіотиком азитроміцином або без нього для лікування COVID-19. 

Дослідники проаналізували записи щодо 368 ветеранів чоловічої статі, які були шпиталізовані з коронавірусом та померли або навпаки, були виписані до 11 квітня.

Близько 28%, хто отримував гідроксихлорохін на додачу до стандартного лікування, померли. З тих, кого лікували лише звичними препаратами, померли лише 11% пацієнтів. Близько 22%, хто отримував гідроксихлорохін разом з азітроміцином, також померли. Але різниця між цією групою та тими, хто був на стандартному лікуванні, недостатньо велика, щоб виключити інші фактори, які могли б вплинути на смертність. Крім того, не виявлено залежності від вживання гідроксихлорохіну та потребі у штучній вентиляції легень

Нагадаємо, що індійський уряд вирішив безоплатно надати Україні 30 тисяч пігулок гідроксихлорохіну для лікування нового типу коронавірусу. Окрім того, 320 тисяч таблеток з діючою речовиною гідроксихлорохін для симптоматичного лікування хворих на COVID-19 до України як гуманітарну допомогу поставили компанії "Санофі" та "Сандоз". 

Цей препарат прописаний в українському національному протоколі лікування хворих на COVID-19, і застосовується для пацієнтів з важким перебігом хвороби винятково в умовах стаціонарів, а також під пильним наглядом лікарів і за письмової згоди пацієнтів. 

Раніше у США гідроксихлорохін та хлорохін (ліки проти вовчака, ревматичних захворювань, малярії) прибрали з офіційного списку рекомендацій для лікування нового коронавірусу. Лікарі наголошують, що дія цих препаратів щодо COVID-19 не доведена й може викликати важкі побічні ефекти.

Як повідомлялося, тестування ліків від коронавірусу, які вихваляв Трамп, зупинили у Бразилії. Причиною стала смерть 11 учасників експерименту. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація