Ефективна всього на 50,4%: нові дані про китайську вакцину від коронавірусу, яку придбала Україна

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ефективна всього на 50,4%: нові дані про китайську вакцину від коронавірусу, яку придбала Україна

Associated Press

Раніше про низький рівень ефективності китайської вакцини попереджав президент Бразилії Жаїр Болсонару.

Розроблена китайською компанією Sinovac Biotech вакцина CoronaVac захищає від COVID-19 всього на 50,4%. Цей показник є значно нижчим за оголошені раніше 78%

Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що нові дані базуються на проміжних результатах III фази клінічних випробувань CoronaVac у Бразилії.

Минулого тижня біомедичний центр Інституту Бутантан в Сан-Паулу заявив, що дводозова вакцина Sinovac Biotech показала ефективність 78% у лікуванні "легких та важких" випадків коронавірусу. "Водночас вони нічого не розповіли про групу "дуже легких" інфекцій серед добровольців, які отримали вакцину, не потребуючи клінічної допомоги", - наголошують у виданні. 

Вже у вівторок медичний директор з клінічних досліджень Інституту Бутантан Рікардо Паласіос повідомив про "нові результати, які включають ці дуже легкі випадки".

Нагадаємо, що українська група фармацевтичних компаній "Лекхім" уклала угоду з китайським виробником вакцин Sinovac Biotech щодо постачання в Україну 5 мільйонів доз. Вакцину мають доправити у І півріччі 2021 року.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech. Йдеться про закупівлю 1 913 316 доз за ціною 504 грн за шт.

Україна використовуватиме цю вакцину для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним. 

Раніше президент Бразилії Жаїр Болсонару заявив, що вакцина CoronaVac, розроблена китайською компанією Sinovac Biotech, має низкий рівень ефективності у боротьбі з COVID-19. Водночас під час попередніх випробувань в Індонезії препарат показав ефективність 97%.

Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу. Компанія розробила та вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включно з пташиним, паротиту.

Туреччина отримала першу партію вакцини від Китаю і вже готова до масового щеплення

Туреччина отримала першу партію вакцини від Китаю і вже готова до масового щеплення
Наступна публікація