Ефективна на 70%: The Lancet опублікував результати клінічних випробувань Оксфордської вакцини від коронавірусу

Ефективна на 70%: The Lancet опублікував результати клінічних випробувань Оксфордської вакцини від коронавірусу

Фото: Pexels

AstraZeneca стала першим виробником вакцини від коронавірусу, результати клінічних випробувань якого оприлюднені.

У вівторок, 8 грудня, впливовий медичний журнал The Lancet опублікував результати клінічних випробувань вакцини від COVID-19 британсько-шведської компанії AstraZeneca, яка співпрацє з Оксфордським університетом.

Про це повідомляє DW.

Зазначається, що середня ефективність вакцини AstraZeneca сягає 70%. Так, в одній із груп волонтерів вона становила 62%, а в іншій, де добровольцям на першому етапі щеплення замість повної дози препарату ввели половину, виявилася значно вищою, а саме - 90%. 

Нагадаємо, що щеплення вакциною AstraZeneca відбувається у два етапи. У групі, де ефективність вакцини виявилася вищою, не було волонтерів старше 55 років. Втім, за словами авторів публікації, дані додаткового аналізу свідчать про те, що вища ефективність вакцини не пов'язана з віком.

AstraZeneca стала першим виробником вакцини від коронавірусу, дані щодо клінічних випробувань якого оприлюднені, тоді як результати основних конкурентів компанії - Moderna та Biontech із Pfizer досі не опубліковані.

Вакцина AstraZeneca у разі її допуску на ринок, завдяки простішій технології виготовлення, буде значно дешевшою за вакцини конкурентів. Також її перевагою є те, що її не потрібно зберігати при дуже низьких температурах.

Як повідомлялося, наприкінці листопада AstraZeneca заявила про 70% ефективність своєї вакцини від коронавірусу. Натомість конкуренти говорили про значно вищий показник своїх вакцин - понад 90%. Тоді у компанії оголосили про проведення додаткових досліджень.

Після цього розробники російської вакцини від коронавірусу "Супутник V" запропонували британсько-шведському фармацевтичному гігантові AstraZeneca розпочати спільні випробування препаратів. 

Тим часом Велика Британія першою в світі розпочала масове щеплення від коронавірусу. Детальніше - за посиланням.

Із кого розпочалась вакцинація від COVID-19 у Великій Британії

Із кого розпочалась вакцинація від COVID-19 у Великій Британії

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація