Із карантину Україна виходитиме поступово, а для підтримки економіки запустять чимало програм.
Через десять днів, від 11 травня, Україна почне поступово виходити із карантину, що був запроваджений від 12 березня задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19. І саме завдяки карантину в Україні не сталося масового зараження людей.
Про це під час відеозвернення 1 травня сказав президент України Володимир Зеленський.
"Ви перебуваєте на карантині вже понад місяць. І це дозволило нам збити першу хвилю захворювання. Я дуже вами пишаюся. Дякую кожному українцю за вашу витримку та терпіння. Але не розслабляємося і боремося з COVID-19 далі. Важливим пріоритетом цієї боротьби є забезпечення країни усім необхідним. Ми забезпечили регулярну доставку в Україну вантажів з усім необхідним для боротьби з коронавірусом. Нам також вдалося швидко розгорнути виробництво експрес- та ПЛР-тестів, багаторазових захисних костюмів, ми змогли виготовляти до мільйона масок на добу. Я знаю, що карантин приніс чимало труднощів бізнесу та громадянам. Ми робимо все, щоб хоч трішки полегшити вам життя", - сказав глава держави.
Президент нагадав про заходи, які впроваджуються задля підтримки економіки:
- Програма кредитів для малого та середнього бізнесу під 3-5%. Загалом на неї заплановано до 30 млрд грн.
- 6 млрд грн спрямовано на збільшення мінімальної допомоги з безробіття.
- ФОПи першої і другої груп зможуть отримати допомогу на дитину віком до десяти років.
"Попереду травневі вихідні. Святкуйте вдома. І не забувайте, що пом’якшення карантину заплановане від 11 травня. У нас є чіткий поетапний план, за яким все поступово буде відкриватись. Але як швидко це станеться – залежить тільки від вас", - наголосив Зеленський.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!