Духовенство Почаївської лаври порушило обіцянки про закриття храму на Великдень - голова райради

Духовенство Почаївської лаври порушило обіцянки про закриття храму на Великдень - голова райради

Фото: УНІАН

Намісник лаври закрив храм лише після спалаху коронавірусу.

Представники Почаївської Свято-Успенської лаври у Тернопільській області порушили домовленості щодо здійснення богослужінь в умовах карантин, запровадженого у зв’язку з поширенням коронавірусу.

Про це в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на 1+1 заявив голова Кременецької райради Володимир Стефанський.

"Я особисто розмовляв з владикою десь 3-4 тижні тому. Були певні домовленості щодо закриття їхнього лаврського готелю. Він був закритий - були виконані ці умови. Далі перемовини вів начальник головного управління поліції у Тернопільській області. Певні домовленості були виконані, але певні - недовиконані. Скажімо, домовленості щодо дезінфекції територій лаври, інші речі були виконані. Але все-таки лаврські церкви не були закриті і відбувались богослужіння не тільки назовні, як було домовлено, а люди пішли в храм всередину", - наголосив він.

Стефанський нагадав, що наразі влада Кременецького району повністю заблокувала місто Почаїв на вхід і на вихід, а також повністю заблокована зсередини Почаївська лавра.

"Тобто намісник лаври нарешті ухвалив рішення про те, що ми просили його перед великодніми святами. Все-таки закрита лавра повністю. Люди по-різному ставляться до цього, зрозуміло", - розповів він.

За словами Стефанського, більшість людей підтримують дії влади.

"Тому що, якщо ми сьогодні допустимо розповсюдження того коронавірусу на весь Кременецький район, Тернопільську область і далі, то це, на думку людей, є неправильно. Хоча, звичайно, є незадоволені - ті, яким заважають ті дії, які ми зробили. Але я думаю, ми поступили правильно. Тому що епідеміологи визначили місто Почаїв повністю контактним. Тобто місто має 8 тисяч населення. На той момент, коли були запроваджені жорсткі заходи, вже було 30 захворілих. Сьогодні ми маємо 46 - станом на 10-ту годину ранку. І за даними, які будуть озвучені завтра, ми будемо ще сьогодні мати плюс 13-15 осіб", - додав голова райради.

Нагадаємо, поліція відкрила кримінальне провадження через порушення правил карантину у Почаївській Свято-Успенській лаврі, що у Тернопільській області. Під час богослужіння на Великдень у храмі перебувала "значна кількість вірян", частина з яких не дотримувалася соціальної дистанції.

Як повідомлялося, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація