Друга країна схвалила російську вакцину від коронавірусу Sputnik V

Друга країна схвалила російську вакцину від коронавірусу Sputnik V

Фото: Associated Press

У четвер до Аргентини надійдуть 25 мільйонів доз російського препарату.

Другою у світі та першою в Латинській Америці Аргентина схвалила термінове використання вакцини від COVID-19 Sputnik V, розробленої в Російській Федерації.

Про це із посиланням на Міністерство охорони здоров'я країни у середу, 23 грудня, повідомляє The Guardian.

Зазначається, що вже у четвер до Аргентини надійдуть 25 мільйонів доз російського препарату. Загалом в Аргентині зареєстровано понад 1,5 млн випадків зараження коронавірусом, а від ускладнень нового захворювання померли понад 42 тис. пацієнтів.

Раніше реєстраційне посвідчення російській вакцині від коронавірусу Sputnik V видала Білорусь, тепер препарат може бути допущений до медичного застосування в країні. 

Як повідомлялося, вакцина Sputnik V, створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М.Ф. Гамалії МОЗ РФ, зареєстрована в Росії 11 серпня. Вона стала першою у світі, хоча її клінічні випробування тривають і досі.

Кілька країн зголосилися взяти російську вакцину для власних тестувань. Приміром, Угорщина стала першою в Європі, яка отримала зразки цього препарату. Натомість Євросоюз не збирається купувати розробку. 

Крім того, в Росії зафіксовано декілька випадків зараження COVID-19 після вакцинації. 

Раніше російський фонд прямих інвестицій заявив, що вакцина "Спутник V" може вироблятися в Україні. Цю інформацію спростувала одна з провідних українських фармкомпаній АТ "Біолік".

Голова українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда вважає, що російська вакцина від коронавірусу "Спутник V" може бути небезпечною, оскільки ще не пройшла певні дослідження за вимогами ЄС. 

Минулого тижня президент Російської Федерації Володимир Путін пояснив, чому досі не зробив щеплення від коронавірусу російською вакциною "Супутник V". Також не стане вакцинуватися і речник президента РФ Дмитро Пєсков. 

Нові карантинні обмеження та чому Україна найближчим часом не купуватиме російський "Спутнік-5"

Нові карантинні обмеження та чому Україна найближчим часом не купуватиме російський "Спутнік-5"

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація