Друга хвиля коронавірусу в світі: США виходять з ВООЗ, а у Сербії вимагають відставки президента

Дата публікації
Перегляди
2552
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Друга хвиля коронавірусу в світі: США виходять з ВООЗ, а у Сербії вимагають відставки президента

Фото: Associated Press

Сотні людей напередодні штурмували парламент, обурюючись планами влади повернути жорсткий карантин

Сполучені Штати виходять із Всесвітньої організації охорони здоров’я. Дональд Трамп анонсував вихід іще три місяці тому – тепер це рішення офіційне. Кількість випадків COVID-19 в світі тим часом наближається до 12 мільйонів і низка країн повідомляє про нові спалахи хвороби. Утім, повернення до карантину місцями обертається масовими протестами і вуличними заворушеннями.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спалені автівки на вулицях Бєлграда нагадують про нічні заворушення у сербській столиці. Сотні людей напередодні штурмували парламент, обурюючись планами влади повернути жорсткий карантин

У Сербії в останні дні різко зросла кількість нових випадків коронавірусу – більшість у столиці. То ж влада знову обмежила роботу більшості закладів, заборонила зібрання більше 5-тьох, а на вихідні взагалі анонсувала комендантську годину.

"Ясно, що людям це не подобається. Особливо після всього, що уже було, вже не вистачає терпіння знову сидіти зачиненими по домівках, але чи варто через це руйнувати Бєлград, звісно, що ні, такі протести – це вже екстремізм", – говорять громадяни.

Коронавірус у світі: США виходять з ВООЗ, низка країн повідомляє про нові спалахи хвороби

Коронавірус у світі: США виходять з ВООЗ, низка країн повідомляє про нові спалахи хвороби

Відповідальність за новий спалах коронавірусу серби покладають на владу. Мовляв, президент країни свідомо зарано пішов на послаблення карантину, щоб провести парламентські вибори. Його партія ці вибори виграла, а тепер розчаровані таким результатом мітингувальники  вимагають відставки президента.

Через спалах вірусу Нідерланди закрили кордони для жителів Сербії, а заразом і Чорногорії. А австрійський уряд закликає не їздити до Болгарії та Румунії, бо там теж зростає кількість інфікованих.

"12 тижнів знадобилось на початку щоб кількість випадків COVID-19 у світі досягла 400 тисяч. Тоді як лише за останні вихідні кількість нових випадків  збільшилась на 400 тисяч. Пандемія значно прискорилась і вочевидь ми ще навіть не наблизились до її піку", – заявив голова ВООЗ Теодор Гебреісус.

Найбільше виявлених випадків – уже понад 3 мільйони –  у Сполучених штатах. Дональд Трамп ще на початку пандемії звинуватив Всесвітню організацію охорони здоров’я у змові з Китаєм, приховуванні інформації і як наслідок поширенні коронавірусу світом. Сьогодні Трамп офіційно повідомив конгрес, що США припиняють членство у ВООЗ. За статутом організації, вихід відбудеться упродовж року і Вашингтон ще має погасити заборгованість перед ВООЗ, а це 198 мільйонів доларів.

Політичні опоненти уже назвали це рішення Трампа вкрай безвідповідальним. Нові спалахи COVID-19 тим часом фіксують в Ізраїлі і країна повертається до суворого карантину – знову закриті бари, ресторани, спортклуби, заборонені масові зібрання.

 Масштабні карантинні заходи знову запроваджує Австралія. Відсьогодні і щонайменше на найближчі 6 тижнів закрили Мельбурн – друге за величиною місто країни з населенням понад 5 мільйонів людей. Крім того зариті кордони усього штату Вікторія – в останнє кордони між штатами в Австралії перекривали 100 років тому під час пандемії "іспанки".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2552
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація