Дозвіл переглядатимуть щодня: Ляшко погодився відкрити продуктові ринки, проте за новими умовами

Дозвіл переглядатимуть щодня: Ляшко погодився відкрити продуктові ринки, проте за новими умовами

Фото: УНІАН

Продовольчі ринки можуть запрацювати вже у п'ятницю, 1 травня.

У понеділок, 27 квітня, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко підписав умови для відкриття продовольчих ринків під час карантину, впровадженого у боротьбі з пандемією COVID-19.

Вони наберуть чинності у середу, 29 квітня, повідомив посадовець на своїй сторінці у Facebook.

"В той же день, відповідно до доручення прем‘єрміністра, планується прийняття постанови, якою всім агроподовольчим ринкам, що відповідають цим вимогам, буде надано дозвіл працювати", - зазначив Ляшко. 

За його словами, щодня Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснюватиме контроль роботи продуктових ринків. 

"Щодня буде надаватися дозвіл на роботу наступного дня. Якщо ринок порушить правила - наступного разу він зможе відкритись та здійснювати свою діяльність тільки через тиждень", - пояснив головний санітарний лікар.

Він зазначив, що питання взяли на національний контроль через те, що раніше органи місцевого самоврядування не змогли проконтролювати дотримання ринками рекомендацій. 

"Ринки відкривали в антисанітарних умовах. Не було дотримання протиепідемічних вимог. Частина органів місцевої влади сприйняла можливість відкрити ринки, тільки якщо є така необхідність, як заклик "однозначно необхідно відкривати!", - заявив Ляшко.

Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що в Україні продовольчі ринки можуть запрацювати вже у п'ятницю, 1 травня.

Підписав сьогодні постанову Головного державного санітарного лікаря України щодо протидії поширенню коронавірусної...

Опубліковано Viktor Liashko Понеділок, 27 квітня 2020 р.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Наступна публікація