Дозвіл іти на цвинтарі та відкриття ринків і ТРЦ: як виходять з карантину в регіонах

Дозвіл іти на цвинтарі та відкриття ринків і ТРЦ: як виходять з карантину в регіонах

Фото: УНІАН

В окремих областях можуть запровадити адаптивний карантин.

Від 11 травня в Україні скасували деякі карантинні обмеження, запроваджені для боротьби з коронавірусом. Зокрема, дозволили роботу перукарень та стоматологічних клінік, відкрили для відвідування парки й сквери. Але не всі регіони виходять із карантину однаково. У деяких запровадили так званий адаптивний карантин, а деякі, навпаки, трохи збільшили перелік "послаблень".

Про це у четвер, 14 травня, пише "Слово і діло". 

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в регіонах з великою кількістю хворих на коронавірус, зокрема в Чернівецькій та Івано-Франківській областях, запроваджуватимуть адаптивний карантин.

Фото: Слово і діло

За його словами, велика частка відповідальності припадає на міських голів, які в подальшому ухвалюватимуть рішення про запровадження адаптивних заходів і про посилення карантину в разі необхідності.

Що до відновлення руху метро, міжміського та міського громадського транспорту, то, за словами прем’єра, обмеження почнуть знімати на третьому етапі виходу з карантину. Точної дати немає, бо все залежатиме від динаміки захворюваності.

У Чернівецькій області поки не знімають карантинні обмеження через те, що кількість хворих на COVID у регіоні залишається високою та продовжує зростати. Кількість хворих наближається до 2 тисяч, і майже 2,5 тис. людей мають підозру на зараження.

"Тож на Буковині обмеження триватимуть довший період часу. Так, до 22 травня у нашій області буде особливий режим в’їзду та виїзду, також не відновлюватимуть міжрайонне автобусне сполучення", – повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

В області продовжили обмеження на роботу суб’єктів господарювання торговельного та побутового обслуговування населення, відвідування дитячих і спортивних майданчиків, надання стоматологічних послуг.

Разом із цим кафе, ресторани та інші заклади громадського харчування зможуть відновити роботу на довіз або на виніс. Почнуть працювати музеї та відновлять практику адвокати, нотаріуси, аудитори, психологи.

Як йдеться сюжеті ТСН.19:30, оскільки Кабмін дозволив відкрити непродовольчі ринки, у Чернівцях, попри забиті вщент лікарні, вони запрацюють вже від завтра.

Наважилися на це на Буковині після пікету підприємців під стінами ратуші. Близько сотні працівників ринків написали колективне звернення до депутатів міськради з вимогою дозволити їм роботу. І депутати після годинних суперечок ухвалили відкрити ринки за умови дотримання санітарних норм. Фактично міськрада лише узаконила торгівлю, яку підприємці неофіційно розпочали кілька днів тому.

Міська рада дозволила відновити роботу чернівецьким ринкам

Міська рада дозволила відновити роботу чернівецьким ринкам

Тим часом захворюваність на коронавірус в області не зменшується. Лише за минулу добу виявили 72 нових випадки, 5 інфікованих померли. У лікарнях лежить 590 людей із діагнозом COVID-19, і у клініках в Чернівцях залишилося тільки чотири десятки вільних місць.

Базари та невеликі крамниці з одягом та взуттям запрацюють вже від завтра і у Львові. Рішення про таке послаблення карантину ухвалили в міській раді. Натомість магазини, які орендують площу у великих торговельних центрах, досі під забороною.

У Львівській області у зв'язку із зростанням кількості захворювань на коронавірус обласна комісія ТЕБ і НС вирішила перенести пом'якшувальні заходи карантину до 15 травня.

Не послаблюватимуть карантин і в кількох районах Рівненської області, оскільки там залишається велика кількість хворих. Про це повідомила пресслужба ОДА.

До 22 травня не зніматимуть обмеження в Рокитнівському районі, у селі Зоря Рівненського району й у трьох селах Корецького району: Світанок, Щекічин і Невірків.

В Івано-Франківській області підтримали послаблення карантинних заходів від 11 травня, але призупинили відкриття стоматологічних кабінетів. Для них розроблять алгоритм роботи. Водночас відновлено роботу громадського транспорту, але користуватися ним можна лише за спецперепустками.

У Луганській області продовжено обмеження на роботу непродовольчих ринків.

Міський голова Дніпра Борис Філатов повідомив у Facebook, що карантин в місті пом’якшуватимуть трохи довше, ніж дозволив Кабмін.

"Наразі за рішенням спеціальної комісії в місті будуть відкриті не лише аптеки, супермаркети, бакалії, магазини з технікою, АЗС і банки, але також і хімчистки, СТО, майстерні з ремонту будь-якого устаткування. Кав'ярні та ресторани зможуть працювати як за адресною доставкою, так і за послугою take away. Тобто без допуску гостей до зали", – уточнив Філатов.

Раніше в місті відкрили для прогулянок майже сотню зелених зон, бульварних частин вулиць, які не підпадають під заборону відвідування, зокрема й ділянки вулиць Січеславської Набережної, Набережної Перемоги, Набережної Заводської, бульвару Слави та інших.

Від 11 травня в Житомирі дозволили їздити в громадському транспорті, але тільки в робочі дні від 10:00 до 16:00 і за посвідченням. У вихідні дні можна буде їздити без посвідчення.

У Вінниці від 11 травня почне їздити весь громадський транспорт, який курсував до карантину. Про це повідомив мер міста Сергій Моргунов. У трамваях, тролейбусах, муніципальних автобусах (загалом 240 одиниць техніки) можна буде їздити за наявності сидячих місць. Вхід і вихід будуть тільки через передні двері. Оплата за проїзд здійснюватиметься виключно безготівково – через муніципальну карту або через інші електронні сервіси.

У Полтаві від 8 травня дозволили відвідувати кладовища.

У Мукачеві (Закарпатська область) 4 травня відкрили для відвідувачів торговельні центри та парки.

Нагадаємо, Кабмін 29 квітня ухвалив рішення, про відкриття продовольчих ринків під час карантину через коронавірус. Робота продовольчих ринків під час пандемії має регламентуватися чіткими санітарними нормами.

До того ж 11 травня відбулася низка послаблень карантину, який тривав від 11 березня: зокрема, відкрили парки, перукарні, літні майданчики кафе тощо.

У Львові дозволили роботу крамницям з одягом і взуттям, які мають окремий вихід на вулицю

У Львові дозволили роботу крамницям з одягом і взуттям, які мають окремий вихід на вулицю

Повʼязані теми:

Наступна публікація