В ЮНІСЕФ вже закупляють шприци для підготовки до вакцинації від коронавірусу.
Після створення і затвердження вакцини проти коронавірусу усім країнам потрібно буде оперативно реагувати для її отримання. Результати третьої фази випробувань, які тривають нині, будуть відомі на початку наступного року, відповідно, у Всесвітній ;організації охорони здоров'я сподіваються, що від середини 2021 року може розпочатися вакцинація проти COVID-19.
Про це пише Deutsche Welle.
Водночас, очільник Всесвітньої медичної асоціації Франк Ульрих Монтгомері пояснює, що спочатку треба дочекатися характеристик вакцин, а потім застосовувати. Оскільки вони засновані на різних факрмакологічних принципах, тому деякі можуть виявитись неефективними для літніх людей, яких вакцинуватимуть першими, бо вони перебувають у групі ризику.
Експерти додають, що нинішні результати досліджень вселяють надію, а кілька фармацевтичних концернів вироблятимуть мільйони доз для вакцинації.
Тим часом у Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) планують закупити у 2020 році 520 мільйонів шприців для можливої вакцинації від коронавірусу та низки хвороб, а наступного року ця цифра збільшиться до 620 млн. Також фонд вже почав співпрацю з ВООЗ та альянсом з вакцин Gavi для "швидкої, безпечної та ефективної доставки ймовірної вакцини". Але там попереджають, що після створення вакцин усім країнам доведеться реагувати дуже швидко для її отримання.
"Вакцинація проти COVID-19 в усьому світі буде одним з найбільших зусиль в історії людства", - сказала директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Форе.
Читайте також:
- Вакцину проти COVID-19 випробують на 4,2 тис. українцях: у яких містах проводитимуть дослідження
- У МОЗ підрахували у скільки українцям обійдеться вакцина від коронавірусу
- "Україна не буде пасти задніх": в Офісі президента розповіли про варіанти отримання вакцини від коронавірусу
- Степанов не виключає закупівлю російської вакцини від коронавірусу, але за певних умов
- У ВООЗ повідомили, коли українці зможуть отримати вакцину від коронавірусу