"Дотягнути б до новорічних свят": Арахамія назвав найбільш імовірні дати введення локдауну

"Дотягнути б до новорічних свят": Арахамія назвав найбільш імовірні дати введення локдауну

Фото: The Sumy Post

Арахамія каже, що локдаун можуть запровадити наприкінці грудня або навіть раніше, якщо буде багато інфікованих.

Керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає найбільш задовільними датами для запровадження локдауну 25-26 грудня або від 1 січня. Свою думку пояснює тим, що період новорічних свят гарантовано передбачає велику кількість вихідних для працівників підприємств, а тому це менші економічні втрати, аніж запровадження локдауну зараз.

Про це Давид Арахамія сказав в ефірі телеканалу "Україна 24".

Політик пояснив, що наразі Україні вдається справлятися з хворими на коронавірус і колапсу немає, але його навряд чи вдасться уникнути, зважаючи на досвід європейських країн. Важливо, каже Арахамія, оминути вкрай стрімке збільшення добових показників COVID-19 саме до новорічних свят.

"Потрібно постаратися дотягнути до новорічних свят, коли 90% підприємств і так не працюють. І тоді, якщо зробити повний локдаун, втрати в цей час для економіки будуть мінімальними", - висловився Арахамія.

Лідер "Слуги народу" зауважив, що хоч збитків вдасться уникнути промисловим підприємствам, сфера обслуговування і розваг все ж постраждають найбільше. 

"Але ще цілий місяць. Якщо прогресія буде зберігатися, то локдаун потрібно буде робити раніше. Дотягнути до новорічних свят було б ідеально", - підсумував глава фракції.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що в Україні рішення про повний локдаун до новорічних свят можуть ухвалити лише, коли будуть помітні перші результати карантину вихідного дня. 

Своєю чергою колишній керівник Державної санітарної служби Святослав Протас вважає, що локдаун в Україні не потрібен, коронавірус і так піде на спад після настання морозів. Крім того, 30% населення вже перехворіли коронавірусною інфекцією і мають антитіла до COVID-19. 

А міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про необхідність запровадження радикального локдауну терміном три-чотири тижні.Тотальний карантин може бути введено, щойно уряд підготує всі програми компенсацій для бізнесу.

У ВР провели закриту зустріч, на якій радилися, коли запроваджувати локдаун

У ВР провели закриту зустріч, на якій радилися, коли запроваджувати локдаун

Повʼязані теми:

Наступна публікація