Дослідники закликають видужалих після коронавірусу утриматися від сексу: як довго

Дослідники закликають видужалих після коронавірусу утриматися від сексу: як довго

Фото: ТСН.ua

Сліди нового коронавірусу виявили в спермі пацієнтів.

Люди, які одужали після коронавірусу, можуть знову почуватися жвавими і здоровими. Але дослідники закликають почекати ще 30 днів, перш ніж знову займатися сексом.

Про це пише New York Post.

Раніше експерти вже застерігали людей від близькості, поцілунків та спілкування упродовж місяця після одужання від COVID-19. Тоді китайське дослідження показало, що вірус може переносити не тільки слина, але і сперма.

Тепер Верават Маносутті, старший медичний експерт в Департаменті з контролю за захворюваннями Таїланду пропонує сексуальне утримання. У дослідженні, опублікованому в журналі Американської медичної асоціації (JAMA), були взяті зразки сперми 38 чоловіків з COVID-19 з китайської провінції Хенань, яка межує з Уханем. 

Дослідники проаналізували зразки 26 січня, а потім 16 лютого. Вони виявили, що у близько 16% піддослідних залишилися сліди нового коронавірусу в спермі.

Вони сказали, що, хоча вони все ще не впевнені, чи може хвороба передаватися статевим шляхом, людям безпечніше перестрахуватися. Так, приміром, з'ясувалося, що такі невенеричні хвороби як Зіка і Ебола можуть поширюватися й статевим шляхом.

Команда вчених написала: "Наявність вірусів в спермі може бути більш поширеною, ніж відомо зараз. Не можна вважати, що традиційні віруси, які не передаються статевим шляхом, зовсім відсутні в секреції статевих органів".

Новий коронавірус в основному поширюється через краплі слини, але поки що не зрозуміло, чи розмножується вірус у чоловічих яєчках. Дослідження JAMA припускає, що сліди вірусу виявили в спермі через недосконалий бар'єр між кровотоком і частиною яєчок, де утворюється сперма. Тому вірус, можливо, потрапив з крові в сперму.

В умовах, коли майже увесь світ перебуває на карантині, а людство невпинно бореться з коронавірусом, всюди точаться розмови про те, як захиститися від недуги і зміцнити імунітет. 

Низка наукових досліджень дійшла висновку, що вплив на імунну систему мають і інтимні стосунки. Проте яким є цей вплив - негативним чи позитивним? Розповідаємо у нашому матеріалі.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація